Seçim 2019 Sayfası

İşte Suudi Arabistan'ın büyük başarısı(!)

Suudi Arabistan'da yapımı 2020 yılında tamamlanacak gökdelenin animasyon görüntüleri yayınlandı. Gökdelen bittiğinde dünyanın en yüksek gökdeleni ünvanına sahip olacak.

24 Şubat 2018 Cumartesi 22:44
İşte Suudi Arabistan'ın büyük başarısı(!)

Suudi Arabistan'da inşa edilen ve 2020'de tamamlanacak olan Dubai'deki Burç Halife kulesinden yaklaşık 170 metre daha uzun olacak Cidde Kulesi'nin animasyon görüntüleri ortaya çıktı.

Habertürk'ün aktardığı habere göre 828 metrelik uzunluğuyla dünyanın en yüksek gökdelen binası olan Burç Halife, tahtını 2020 yılında Suudi Arabistan'da inşaatına başlanacak Cidde Kulesi'ne devredecek.

Cidde Kulesi, neredeyse 1 kilometre olan 999.7 metrelik uzunluğu ile en üst katlarından bulutların üzerinde bir manzara sunmaya hazırlanıyor. Aynı zamanda bu bina çevresine inşa edilecek yeni akıllı şehir olan Cidde Ekonomik Merkezi de kuleyle birlikte faaliyete geçecek.

14 Facts About The New Jeddah TowerSivri bir zirveye sahip olan ve 200'den fazla kata sahip bir tasarıma sahip gökdelenin içinde restoranlar, otel odaları, daireler ve alışveriş merkezleri bulunacak. Binanın 157. katında dünyanın en yüksekte bulunan seyir terası, ABD'deki Özgürlük Kulesi'nin seyir terasından 55 kat daha yukarıda olacak.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Şubat 2018 Cumartesi 22:44

YORUM YAZ

 • MuskasMuskas1 yıl önce
  * KABE"nin Dibindeyken Dünyayi göremeyenler .999,7 metre yükseklikte Bulutlarin üzerindenmi görecekler...:))
 • BekirBekir1 yıl önce
  Kıyamet alametlerinden biri de, yalın ayak, çıplak, yoksul koyun-keçi çobanlarının binaları yükseltmekte birbirleriyle yarış ettiklerini ve böbürlendiklerini görmendir.” (Buhari, Fiten: 25; Ahmed bin Hanbel, Müsned, II/313)
 • Osman GungormusOsman Gungormus1 yıl önce
  30cm daha atsaydiniz da düz bir km olsaydı
 • AbdullahAbdullah1 yıl önce
  İlk önce kendisine bir taş atışı uzaklıkta olan Afrikalı Müslümanları doyursunlar. Mekke ve Medine'nin gelirleri Suudlara haram, sadece bu gelirleri dünyadaki fakir Müslümanlara verilmiş olsa fakir kalmaz.
 • AbdullahAbdullah1 yıl önce
  İlk önce kendisine bir taş atışı uzaklıkta olan Afrikalı Müslümanları doyursunlar. Mekke ve Medine'nin gelirleri Suudlara haram, sadece bu gelirleri dünyadaki fakir Müslümanlara verilmiş olsa fakir kalmaz.
 • AbdoAbdo1 yıl önce
  Nereden tutarsanız hangi tarafını elinize alsanız.İslâmi yaşamtıyla hiç alâkası yok.Bi kere kefereyi dost edinmekle ta baştan cehennemin kayyasına yuvarlandılar.Allah naşıb edecek iyşallah oralara nizâmı bizler götüreceğız.
 • Hak yolHak yol1 yıl önce
  Dünyanın maddi manevî en yüksek görkemli binası kabe zaten orada -Mekke de
 • Hak yolHak yol1 yıl önce
  Dünyanın maddi manevî en yüksek görkemli binası kabe zsten orada
 • cihadcihad1 yıl önce
  gökdeleni yapana kadar afrikadaki insanların evlerini yapaydınız ya siz hangi inancı yaşıyosunuz bilmem lakin yahudiliktir sizinki ha hz. yusufa hz. yakup peygamberlerin yahudiliği olsa eyvallah derim siz hangi vadedilmişliği yaşıyo ve dünyaya neyi çivi olarak çakıyosunuz o gökdeleni ise bütün ecdadınıza erişemezsiniz bir tek yaradan var unutmayın çarpıklaşma yolunuzda iyi gidiyosunuz
 • Ali kocAli koc1 yıl önce
  Yazik ! Dunya muslumanlari ac sefil onlarda parayi nerelerine sivayacaklarini sasirdilar??!! Baslarina yikilir insaallah amin
 • Mehmet Mehmet 1 yıl önce
  Başarıya bak. Başarı görülmesine bak.!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019