İşte Rockefeller'in serveti

Kapitalizmin babası Siyonist işbirlikçisi Rockefeller öldü. Petrol için çok büyük savaşların yaşandığı milyonlarca masum insanın katledildiği milyarlarca insanın petrol nedeni ile açlığa mahkum edildiği bu dünyada milyonlarca dolar harcayıp 6 kez kalbi değiştirilen petrol zengini için de hesap günü geldi.

20 Mart 2017 Pazartesi 20:45
İşte Rockefeller'in serveti

Dünyanın en büyük petrol şirketlerinin sahibi Rockefeller öldü. Petrol için çok büyük savaşların yaşandığı milyonlarca masum insanın katledildiği milyarlarca insanın petrol nedeni ile açlığa mahkum edildiği bu dünyada milyonlarca dolar harcayıp 6 kez kalbi değiştirilen petrol zengini için de hesap günü geldi. Geçtiğimiz yıllarda altıncı kez kalbi değiştirildiğinde 200 yaşına kadar yaşamayı düşündüğünü söyleyen Rockefeller için hesap vakti geldi.

Hayatı boyunca 6 kalp, 3 böbrek, 2 karaciğer yenileyip ölmeyeceğini sanan milyarder David Rockefeller de "Her Nefis ölümü Tadacaktır" Ayetine yakalandı !..

Tahmin ettiğinden 99 yıl eksik yaşayan adam, zenginliğinin zirvesinde 5 ila 15 trilyon dolar servete sahip olduğu tahmin ediliyordu. Bazı kaynaklarda 2 trilyon dolarak olarak geçen servet için Amerikan devletinden daha zengin bir aile olduğu da söyleniyordu.

Aynen Klan aşiret ya da hanedanlık gibi dünyaya yayılmış Rockfeller sülalesinin yüzlerce bireylerinin ortak serveti. Ama hepsi tek yerden emir alıyor ve ona göre politika ve strateji belirliyorlar..

Ekonomi dergileri, araştırmacıları ve istatistikçiler servetinin hesabını yapamıyordu. Bugünden itibaren servetinin hesabını yapmak oldukça kolay olacak. Biz bile şu anda servetini söyleyebiliriz. Bütün varlığı bir yıla kadar çürümek üzere 3 metre kefen bezi. Kendine kalan ise petrol üzeri,ne yok edilen milyonlarca hayat…

Ailenin serveti hakkında yazılanlar ise şöyle: En bilinen yardım kuruluşları Chicago Üniversitesi, Tıp Araştırma Enstitüsü en ihtişamlı yapılan New York'taki ünlü Rockefeller Center'dır.

Halen Exxon-Mobile, Chevron, Citi Group, J.P Morgan and Chase en çok bilinen ve tanınan Rockefeller Ailesi şirketleridir.

Aile'nin Beyaz Saray için stratejiler hazırlayan ve ABD'nin en önemli think-tank kuruluşlarından birisi olan Rockefeller Vakfı adıyla bir vakıfları da bulunmaktadır.

Yahudi David Rockefeller, (d. 12 Haziran 1915- ö. 20 Mart 2017) Amerikalı bankacı, iş adamı dünyanın en zangin insanları arasında yüz yıldır ismi olan kişi. Dünya imparatorluğu ve yeni dünya düzeni, gibi söylemleri dikkat çekmiş ve geniş tepki toplamıştır. Rockefeller ailesinin üyelerinden olup Amerikan İç Savaşında ismini savaş gelirleriyle ve Standard Oil Company şirketinin kurucusu olup şirketi petrolden elde ettikleri mirasıyla bugünün Rockefeller şirketler grubunun kurucusu John D. Rockefeller'in büyük oğludur.

Rockefeller Ailesi'nin kontrol ettiği para konusunda kesin bir tahmin yapılamamakla birlikte 5 ila 15 trilyon dolar civarında bir rakam söz ediliyor.

Rockefeller Ailesi'nin sadece New York'ta 1 trilyon dolarlık gayrimenkulü olduğu biliniyor.

Dünyada petrol nedeni ile milyonlarca insanın öldürülmesine karşın Rockefeller ailesinin ve başkanı David Rockefeller'in hayırsever olarak adlandırdıkları şirketleri, dernek ve organizasyon gibi faaliyetleri birçok yazar ve aktivist tarafından eleştiriliyordu.

David Rockefeller 2017 yılının 20 Mart tarihinde kronik kalp yetmezliği sebebiyle 101 yaşında New York şehrinin Pocantico Hills semtinde hayatını kaybetmiştir.

 

Kaynak: Helal Platform

Haber Tarihi: 20 Mart 2017 Pazartesi 20:45
 • AbdullahAbdullah10 ay önce
  Adam belki çok iyilik yaptı, siz nereden biliyorsunuz cehennemlik olduğunu? İyilikleri belki hep gizli yaptı adam. Duacısı çok belki.
 • Avini Avini 10 ay önce
  Nice canların ahı var bay davit
 • Mehmet DemirtasMehmet Demirtas10 ay önce
  Abdullah.. Baban sana cok güzel bir isim vermis.. Kulagina bu ismi seslenmis.. Ve hersey öylece kalmis sanirsam.. Cenneti ve cehennemi tayin eden sahip oldugun imandir.. Iyilikler hayir hasenat ve ibadetler kademe kademe olan cennet ve cehennemde dereceyi belirler.. Rockefeller de iyilik yaptiysa ve dua aldiysa cehennemin biraz daha serin yerine gider..
 • BilalBilal10 ay önce
  @AbdullahSen kesin kamalistsin. Aksi halde bu kadar saçmalaman beklenmez...

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 20.01.2018