İşte Rockefeller ailesinin serveti! Şok olacaksınız

Rockefeller geberdi. Petrol için çok büyük savaşların yaşandığı milyonlarca masum insanın katledildiği milyarlarca insanın petrol nedeni ile açlığa mahkum edildiği bu dünyada, milyonlarca dolar harcayıp 6 kez kalbi değiştirilen petrol zengini için de hesap günü geldi çattı!

20 Mart 2017 Pazartesi 21:38
İşte Rockefeller ailesinin serveti! Şok olacaksınız

Dünyanın en büyük petrol şirketlerinin sahibi Rockefeller öldü. Petrol için çok büyük savaşların yaşandığı, milyonlarca masum insanın katledildiği, milyarlarca insanın petrol nedeni ile açlığa mahkum edildiği günümüz modern(!) dünyasında, milyonlarca dolar harcayıp 6 kez kalbi değiştirilen petrol zengini için de hesap günü geldi. Geçtiğimiz günlerde altıncı kez kalbi değiştirildiğinde 200 yaşına kadar yaşamayı düşündüğünü söyleyen Rockefeller için de hesap vakti geldi.

Hayatı boyunca 6 kalp, 3 böbrek, 2 karaciğer yenileyip ölmeyeceğini sanan milyarder David Rockefeller de "Her Nefis ölümü Tadacaktır" ayetine yakalandı !..

Tahmin ettiğinden 99 yıl eksik yaşayan adam, zenginliğinin zirvesinde 5 ila 15 trilyon dolar  servete sahip olduğu tahmin ediliyordu. Bazı kaynaklarda 2 trilyon dolar olarak geçen servet için Amerikan devletinden daha zengin bir aile olduğu da söyleniyordu.
Aynen Klan aşiret ya da hanedanlık gibi dünyaya yayılmış Rockfeller sülalesinin yüzlerce bireylerinin ortak serveti. Ama hepsi tek yerden emir alıyor ve ona göre politika ve strateji belirliyorlar..

Ekonomi dergileri, araştırmacıları ve istatistikçiler servetinin hesabını yapamıyordu. Bugünden itibaren servetinin hesabını yapmak oldukça kolay olacak. Biz bile şu anda servetini söyleyebiliriz. Bütün varlığı bir yıla kadar çürümek üzere 3 metre kefen bezi. Kendine kalan ise petrol üzeri,ne yok edilen milyonlarca hayat…

Ailenin serveti hakkında yazılanlar ise şöyle: En bilinen yardım kuruluşları Chicago Üniversitesi, Tıp Araştırma Enstitüsü en ihtişamlı yapılan New York'taki ünlü Rockefeller Center'dır.

Halen Exxon-Mobile, Chevron, Citi Group, J.P Morgan and Chase en çok bilinen ve tanınan Rockefeller Ailesi şirketleridir.

Aile'nin Beyaz Saray için stratejiler hazırlayan ve ABD'nin en önemli thik-tank kuruluşlarından birisi olan Rockefeller Vakfı adıyla bir vakıfları da bulunmaktadır.

David Rockefeller(d. 12 Haziran 1915- ö. 20 Mart 2017) Amerikalı bankacı, iş adamı dünyanın en zangin insanları arasında yüz yıldır ismi olan kişi. Dünya imparatorluğu ve Yeni dünya düzeni, gibi söylemleri dikkat çekmiş ve geniş tepki toplamıştır. Rockefeller ailesinin üyelerinden olup Amerikan İç Savaşında ismini savaş gelirleriyle ve Standard Oil Company şirketinin kurucusu olup şirketi petrolden elde ettikleri mirasıyla bugünün Rockefeller şirketler grubunun kurucusu John D. Rockefeller'in büyük oğludur.

Rockefeller Ailesi'nin kontrol ettiği para konusunda kesin bir tahmin yapılamamakla birlikte 5 ila 15 trilyon dolar civarında bir rakam söz ediliyor.

Rockefeller Ailesi'nin sadece New York'ta 1 trilyon dolarlık gayrimenkulü olduğu biliniyor. 

Dünyada petrol nedeni ile milyonlarca insanın öldürülmesine karşın Rockefeller ailesinin ve başkanı David Rockefeller'in hayırsever olarak adlandırdıkları şirketleri, dernek ve organizasyon gibi faaliyetleri birçok yazar ve aktivist tarafından eleştiriliyordu.

David Rockefeller 2017 yılının 20 Mart tarihinde kronik kalp yetmezliği sebebiyle 101 yaşında New York şehrinin Pocantico Hills semtinde hayatını kaybetmiştir.

Helal Platform

Haber Tarihi: 20 Mart 2017 Pazartesi 21:38

YORUM YAZ

 • Mustafa Zingi Mustafa Zingi 1 yıl önce
  Ne kadar servet bıraktığı değil ahirete ne götürdüğü önemli
 • OSMANLIOSMANLI1 yıl önce
  Dünyadan bir iblis gecti..!!!
 • alikartalalikartal1 yıl önce
  geberdi deccal
 • muratmurat1 yıl önce
  zalimleri tabiki sevemem,lakin yukarıdaki neyin haberi.öldüğünü zaten haber etmiştiniz.on cümlenin 5 i hakaret.bilgi olarak ne var bu metinde anlamadım ki.5 ile 15 trilyon nasıl bir tahminse.ya tahmin etmeyin.yada araştırn.tahmin aralılığı 00 olurmu:)
 • Sina SALIKSina SALIK1 yıl önce
  Firavun da öldü ama dünya değişmedi. Ne beklentiniz var bilmiyorum ama pek bir şey beklemeyin bence.
 • KemalKemal1 yıl önce
  Öbür dünya düzenine ne diyeceksin bakalım.
 • ccumalıccumalı1 yıl önce
  Ateşi bol olsun.
 • gariban vatandaşgariban vatandaş1 yıl önce
  Garibananların ve masum insanların parası !!!!!!!!!! Bunlar o paraların sahibi değil bunlar BAŞ HIRSIZ, DECCAL, FİRAVUN, MUNÂFIK, BOZGUNCU, ALLAH'IN LANET ETTİĞİ ACIMASIZ, CİĞERİ BOZUK, KANSIZ TÂĞUTLAR VE ORDULARI BUNLAR !!!!!!!
 • SabriSabri1 yıl önce
  Şimdi o servetiyle kurtarsın kendini çürümekten görelim
 • JurnalJurnal1 yıl önce
  Niye şok olalım ki..münasip yerlerine .. o kadar parayı...kanlı para değilmi..onun bunun alın teri değilmiki...DÜNYA MALI DÜNYADA KALIR.. DE ŞOK OLMAK KALIR....
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü