İşte MHP'nin referandum tahmini

16 Nisan için geri sayım başlarken, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, referandum tahminini açıkladı.

17 Şubat 2017 Cuma 11:49
İşte MHP'nin referandum tahmini

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, partide hayır kampanyası başlatan ‘muhalif’lerin ciddiye alınmaması gerektiğini, arkasında ‘karanlık mahfiller bulunan’ ve ‘başka yerden emir alan’ bu kişilerin tabanda bir karşılığının olmadığını söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı  Semih Yalçın, MHP'nin sahanın her yerinde her kademedeki teşkilat mensubu ile birlikte 'evet' kampanyası yürüteceğini belirterek, “Mitingler, açık hava ve salon toplantıları düzenleyerek, esnafı ve evleri gezerek cumhurbaşkanlığı sistemini anlatacak ve özellikle partimiz aleyhinde menfi algı oluşturma çabalarını bertaraf edeceğiz” dedi. MHP içindeki 'muhalif'lerin 16 Nisan için başlattığı 'hayır' kampanyasına değinen Yalçın, “Sözde muhalif dediğimiz isimlerin üzerinde fazla duruyor ve fazla ciddiye alıyorsunuz. Bize göre bu kadar önemsemeye gerek yok. Bu isimler MHP tabanında geneli temsil eden isimler değil. Bunların çıkıp da söz söylemesi komiklik yapmaktan başka bir şey değil. MHP'nin koskoca kurumsal yapısının karşısında birkaç tane farklı yerlerle ilişkiye girmiş, başka yerlerden emir alan isimlerin parti tabanı üzerinde müessiriyeti yok. Çok fazla büyütmeye hiç gerek yok” açıklaması yaptı.

CHP'nin anamuhalefet kimliğinden oldukça uzaklaştığını, elinde tutarlı bir malzemesinin de kalmadığını vurgulayan Semih Yalçın, partiyi 'ülke gerçeklerinden bihaber, sadece ve sadece şov peşinde' sözleriyle niteledi. Yalçın şöyle konuştu: “Meclis'te yaptıklarını gördünüz. Bir anamuhalefet partisine yakışmayan tavır sergilediler. CHP siyaset yapmıyor, ülkeyi geriyor, sözcülerinden bazıları adeta iç savaş, kaos çığırtkanlığı yapıyorlar. Meclis'te de yaptılar bunu. Bugünkü CHP Atatürk'ün CHP'si değil. CHP'nin bu haliyle birlikte yarın 'evet' çıktığı takdirde ne yapacağını, nasıl ve kaç parçaya bölüneceğini merak ediyoruz. CHP, MHP tabanı ile uğraşacağına kendi içerisindeki fraksiyonlarla, CHP görünümlü HDP'li vekillerle uğraşsın. Onları ıslah etmeye çalışsınlar. Ülkemizin sosyolojik yapısı bellidir. Bu ülkede ortanın sağı ve ortanın solu anlamında 65'e 35 bir dilim söz konusu ise sandığa giden insanımız kararını çok net verir, kimsenin endişesi olmasın.”

Haber Tarihi: 17 Şubat 2017 Cuma 11:49

YORUM YAZ

 • isüzgenisüzgen1 yıl önce
  MHP bahçeli anayasa değişiklik referandumuna öncülük ediyor hemde muhaliflere ders vererek
 • Mhp Hayir veriyor. Mhp Hayir veriyor. 1 yıl önce
  MhpAKP oldu beyler. Milliyetcileri ayaklar altina Simdi aldilar. Bahceli gitsin diye ben Hayir diyorum.
 • BiskuviBiskuvi1 yıl önce
  Bahceli Bundan sonra biskuvi yesin. Mhp Rahat biraksin. Meral hanim diyoruz. 80 milyon Hayir diyoruz.
 • Kinamizla Geliyoruz. Kinamizla Geliyoruz. 1 yıl önce
  Elimize kinamizi yakip Geliyoruz.Hayir veriyoruz.
 • Mhp den 1 Evet. Mhp den 1 Evet. 1 yıl önce
  Mhp nin referandum tahmini zaten Belli. 1 oy Evet Cikar. Oda Bahceli. :)))).
 • BiloBilo1 yıl önce
  Bahceli tam Bir ... Reisde tam Bir ... Beraber oynarlar artik. Bizler cok gördük Bu oyunlari ve Biktik artik. Hayir ver ikisindende kurtul.
 • DaliDali1 yıl önce
  KOMEDİYİ 16 NİSAN DAN SONRA SEYRET.
 • MaliMali1 yıl önce
  EVET ÇIKARSA BUNUN YÜZDE 2 Sİ MHP Nİn SAYESİNDE OLUR..TABİİKİ GERÇEK MHP LİLER ,ÜLKÜCÜLER,,MİLLİYETÇİLER HAYI R HAYIR HAYIR DİYECEK...!
 • BozokluBozoklu1 yıl önce
  Muhalifler karanlik guclerin adamiymis.hainmis v.s.yahu bu adamlar gikten zenbille mi indi.bu insanlar yillarca mhp nin icinde m.vekili genel baskan yrd. Ve birsuru onemli gorevde bulunmus insanlar.bunlar hain ise yeni mi anladiniz.o zaman en basta partiyi koruyamadiginiz icin sizin istifa etmeniz gerekir.yoksa sizde mi allah bizi affetsin diyeceksiniz
 • MahmutMahmut1 yıl önce
  Değerlendirmeleritahminlere göre değil, anketlere sonuçlarına göre görmek isterim.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü