İşte MHP anketlerinde çıkan sonuç!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Partiniz anket çalışmaları yapıyor mu?" sorusuna "evet" sonucunun önde olduğu yanıtını verdi.

17 Şubat 2017 Cuma 19:14
İşte MHP anketlerinde çıkan sonuç!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Türkiye bugün eğer terörle müzakereden, terörle mücadele evresine gelmişse, bunun sebebi Türk milliyetçilerinin ocağı olan MHP'nin kararlı duruşu sayesindedir" dedi.

Adan, partisinin İstanbul il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, partilerinin duruşu ve tutumunu hiçbir şekilde siyasi mülahaza konusu yapmayacaklarını söyledi.

Adan, "Bu çerçevede son aylardaki temel konumuz olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili özellikle CHP'nin, Milliyetçi Hareket Partimizi ve Genel Başkanımızı hedef alan söylemlerini dikkate ve ciddiye almıyoruz. Mevcut tartışmalar paralelinde bazı siyasi parti sözcülerinin kendi tezlerini, kendi görüşlerini ve kendi duruşlarını ortaya koymak yerine bizleri hedef alan cümlelerini aynen iade ediyoruz" diye konuştu.

MHP'nin referandum sürecindeki tavrının ve duruşunun son derece net olduğunu ifade eden Adan, "Birileri anlamak istemese de üzerimize hücum etse de bizim tartışmasız hedefimiz Türk milletinin varlığını güvenceye almak ve milletimizi güvenli bir şekilde geleceğe taşımaktır" dedi.

MHP'nin kararlı duruşu sayesinde Anayasa'nın temel ilkelerinin sonuna kadar korunduğunu ifade eden Adan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "PKK'sından FETÖ'süne, CHP'sinden HDP'sine kadar çok geniş bir hayır cephesinin karşısına elbette çıkacağız ve sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bizim meselemiz kişilerle değildir. Açıkça görülmüştür ki referandumun kilidi MHP'dir. Bu yüzdendir ki hayırcı cephe parti tabanımızı, teşkilatlarımızı ve seçmenlerimizi açıkça hedef almaktadır. Masa başında yapılan anketlerle, sosyal medyada çıkartılan gürültülerle milliyetçi, ülkücü taban etki altına alınmaya çalışılmaktadır. Açıkça söylüyorum hiç kimse bu kurnazlığa tevessül etmesin. Milliyetçi, ülkücü taban kimin ne dediğini, niye dediğini, neyin ve kimlerin peşinde olduğunu gayet iyi bilmektedir. Parti tabanımız Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin ve milliyetçi dünya görüşünün etrafında kenetlenmiştir. Bu kenetlenmeyi bozmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir."

Referandumdaki kararlarının millet, devlet ve istikbal için verilmiş olduğunu kaydeden Adan, "MHP, lideriyle, teşkilatlarıyla birlikte 'evet' kararının arkasında sonuna kadar durmaya devam edecektir" ifadelerini kullandı.

"EVET" ÖNDE

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Adan, "Partiniz anket çalışmaları yapıyor mu?" sorusuna "evet" sonucunun önde olduğu yanıtını verdi.

CHP'nin referandumu, Anayasa Mahkemesine götürmeme yönündeki kararını isabetli bulduğunu dile getiren Adan, "Milletten kaçmamalı. CHP Anayasa Mahkemesine gitmeyerek doğru bir karar vermiştir. Milletin iradesi hepimizin saygı duymak mecburiyetinde olduğu bir iradedir" şeklinde konuştu.

"Partiden ihraç edilenlerin çalışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu "İhraç edilmişlerin programlarıyla ilgilenmiyoruz" diye yanıtlayan Celal Adan, sözlerini şöyle tamamladı: "15 Temmuz’u unuttuk gibi, oysa 15 Temmuz Cumhuriyet tarihinin en alçak saldırısıdır. Polisin askeri, askerin polisi vurduğu bir saldırıdır. 15 Temmuz Türk siyasetinin bütün kodlarını değiştirmiştir. 15 Temmuz’dan sonra siyasi partinin geleceği değil, Türk devletinin geleceğine odaklanmıştır MHP. MHP, elbette 15 Temmuz’dan sonra değerlendirmesini farklı yapacaktır. Biz devletin toparlanmasını, yeniden inşasını, ülkenin bölünmemesini, PKK’nın nefesinin kesilmesini, Suriye bölgesinde yeni bir kantonun oluşmasına mani olması konusunda bir iradeye öncülük yapıyoruz. MHP’nin duruşu bir Türk duruşudur, bir milli duruştur, Mustafa Kemal’in duruşudur. 1900 ile 1923 arası devleti yeniden inşa etmek isteyen karakterin duruşudur."

Haber Tarihi: 17 Şubat 2017 Cuma 19:14

YORUM YAZ

 • TurkTurk1 yıl önce
  Kendinizi kandırmayın tabanı olmayan batan kaptana sahip MHP yönetimi Ak Partiyide peşinden hezimete sürüklüyor . Saadet hayir demis BBP kararsiz sonuc belli HAYIR , CB Erdogan da bunu gordugu icin bugun mitingde Sahsimin projesi diyerek basarisizligi ustune alip davayi yani Ak partiyi koruma pesine cikmis . Bu yorumu saklayin referandum aksami aynen bu soylenecek
 • MahmutMahmut1 yıl önce
  Be biçim anket sonucu,ortada hiç bir rakam yok.
 • mhp li muratmhp li murat1 yıl önce
  ölülerden mi medet bekliyorsunuz hey gidi.yani işiniz ölülere mi kaldı.mhp liyim sizi kabul etmiyorum referanduma hayır hayır hayır diyorum ülkücüleri sattınız be.hani RTE kanla beslenen eli kanlı vampirler demiştine değişti ..eli kanlı(!) vampirlerden oy istiyor.
 • Anket. Anket. 1 yıl önce
  Beyler. Anket istiyorsunuz Son akp anketine Bakin Yeni cikti. Sonar beyler sonar. Akp Yani. Akp secmeninin 65 Evet 30 Hayir 5 Kararsiz. Siz Mhp yi Birakin. Akp ye Bakin. Mhp 50 Evet 50 Hayir diyorlarda garanti veremiyorlar.
 • Hasan aliHasan ali1 yıl önce
  Gercek ulkuculer olarak liderimiz Sn.Bahcelinin ve Sn.Erdoganin arkasindayiz.Simdi bu yorumuma bir suru fetoşcu ve akşenerciler yorum yapacaklar size tek sozum 17 nisan sabahi buraya gelin cunku ben burada olacagim
 • SelimSelim1 yıl önce
  Önde? 51% mi yani?
 • AliAli1 yıl önce
  Allah'tan korkun böyle söylemeyin.
 • MustafaMustafa1 yıl önce
  Hasan ali seninle ayni fikirdeyim 17 nisan sabahi bu fetenyahucularla gorusuruz bu arada pensilvanyada fetoş grup seanslari duzenliyormus fetoş netenyahu birde kankasi obama ne diyelim onlar grup yapmaya alişmişlar 99 dan beri alişkanlik yapmiş fetenyahuda
 • Dadaş Dadaş 1 yıl önce
  Rabbim bizleri hdp liderden aynı safta olanlardan eylemesin. Biz müslümanülkücüler vatanımızla beraberiz. Evet diyeceğiz.
 • Alparslan Alparslan 1 yıl önce
  Ben MHPli olarak EVET diyeceğim. Bu seçimler birlikte MHPnin içine yerleşmiş, İslam düşmanları da su yüzüne çıkacak inş. SONUNA KADAR EVET
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü