İşte Erdoğan'ın AK Parti'nin başına geçeceği tarih

Referandumdan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'nin başına ne zaman döneceği netleşti.

19 Nisan 2017 Çarşamba 07:20
İşte Erdoğan'ın AK Parti'nin başına geçeceği tarih

16 Nisan referandumunda kabul edilen anayasa değişikliğinin en önemli maddelerinden biri olan partili cumhurbaşkanı uygulamasının hemen yürürlüğe girecek olması nedeniyle AK Parti'de hazırlık başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın nisan ayının sonunda kurucusu olduğu AK Parti saflarına dönmesi bekleniyor.

KAPSAMLI BİR TÖREN İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI

16 Nisan referandum sonuçlarının Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından AK Parti, geri dönüş için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a davet yapacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın nisan ayı sonunda AK Parti'ye üye olup rozetini takması bekleniyor. AK Parti, Erdoğan'ın partiye resmi olarak dönüşünü görkemli bir şekilde kutlamak istiyor. Bu nedenle üyelik kaydının yapılmasına ilişkin büyük bir tören hazırlanması planlanıyor. Bu törene ilişkin kapsamlı hazırlıklar büyük titizlikle yürütülüyor.

MAYIS'TA GENEL BAŞKAN

Parti üyeliğinin ardından Erdoğan'ın AK Parti grup toplantılarına da katılması bekleniyor. AK Parti, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın üyelik sürecinin ardından hemen partinin Genel Başkanı olmasını istiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da parti üyeliğinin ardından Mayıs ayında AK Parti Genel Başkanlığı'nı üstlenmesi bekleniyor. AK Parti yönetiminde bu sürecin hızlandırılmasının ülke için hayati önem taşıdığı vurgulanıyor.

Sabah

Haber Tarihi: 19 Nisan 2017 Çarşamba 07:20
  • HakHak9 ay önce
    Aman allahım bu günleti nasılda özlemle beklemiştik bunca zamandır akp hep kendi başına buyruk işler!!! yaparak memleketi batırdı. Artık şahlanma vaktiheeeeeyyuttyy kim tutar bizi. Savulun alçaklar tırsın korkaklar emekli dul ve yetimin in dostu kahramanyeni akpliler geliyor

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 19.01.2018