Avrupalılar duysun! Fransa’da hukuk rafta

Türkiye’ye her fırsatta hukuk dersi vermeye kalkan ve yargılanmaların hızlı yapılmasını isteyen Avrupa, bir kez daha sınıfta kaldı...

11 Kasım 2017 Cumartesi 10:31
Avrupalılar duysun! Fransa’da hukuk rafta

Fransa’nın başkenti Paris’te 130 kişinin ölümüne yol açan 13 Kasım 2015 terör saldırıları ile ilgili yargılamaların en erken 2019 yılının ilk baharında başlayabileceği açıklandı.

Paris Savcısı François Molins, France Info kanalına konuşurken, benzeri görülmemiş ölçekte bir terörist hücre ile karşı karşıya kaldıklarını vurgulayarak, 28 bin sayfa ifade tutanağı ve 220 dosyanın incelendiğini ifade etti. Molins, yargılamaların en erken 2019 yılının ilkbaharında başlayabileceğini söyleyerek olaydan ancak 4 yıl sonra teröristlerin hakim karşısına çıkabileceğini belirtti.

Her fırsatta Türkiye’deki gözaltı sürelerinin uzunluğundan dem vuran ve yargılamaların geciktiğini dile getiren Avrupa’nın ikiyüzlülüğü bir kez daha tescillenmiş oldu.

 

Yeni Akit Gazetesi

Haber Tarihi: 11 Kasım 2017 Cumartesi 10:31

YORUM YAZ

  • Zehra TezcanZehra Tezcan5 ay önce
    Allah rizasi icin bu haberi gündemden düsürmeyin. Hergün hergün dünyanin gözünün icine sokun ki yakaladigimiz teröristlere ne kadar adil davrandigimizi görsün vahsi bati! Biz pkk gibi fetö gibi daes gibi Dünya'da esi benzeri görülmemis TERÖR örgütleriyle savasirken, bunu görmezden gelen, barbar bati! Allah sizi islama ve ülkeme duydugunuz düsmanlik üzerinden kahretsin!!!

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü