İşte anket sonuçları! Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tam destek

ABD Başkanı Donald Trump'ın skandal Kudüs kararına Türkiye başta olmak üzere bir çok ülkeden tepkiler ardına gelmişti.

03 Ocak 2018 Çarşamba 15:02
İşte anket sonuçları! Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tam destek

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu süreçte yaptığı kritik açıklamalarla Türkiye'nin Kudüs davasında Filistin'in yanında olduğunu göstermişti.

Erdoğan aynı zamanda dünya liderleri ile gerçekleştirdiği telefon görüşmelerinde uluslararasını kamuoyunun Kudüs meselesine dikkat çekmesine önemli bir rol oynamıştı.

ERDOĞAN'IN KUDÜS MESELESİNDEKİ TAVRINA BÜYÜK DESTEK

A&G Araştırma Şirketi'nin 23-25 Aralık tarihleri arasında Türkiye'nin 42 şehrinde gerçekleştirdiği ankette, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kudüs politikasına halkın %75'inin destek verdiği ortaya çıktı. Halkın büyük bir bölümünün destek verdiği Kudüs politikasını desteklemediğini belirtenlerin oranı ise %11,4'te kaldı.

CHP'YE OY VERENLERİN %70'İ KUDÜS POLİTİKASINI DOĞRU BULUYOR!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kudüs politikasına AK Parti'ye oy veren seçmenin %97,6'sı destek oluyorken, CHP tabanında da Kudüs politikasına ciddi oranda destek verildiği görülüyor. AK Parti seçmeninde sonra Kudüs politikasına en çok destek veren parti ise %92,7'lik oranla Milliyetçi Hareket Partisi. HDP seçmeni içerisinde verilen destek ise %72.5.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan etmesinin ardından tüm dünyadan tepkiler ardı ardına gelmişti. Bu kararla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin tepkisi ise netti. A&G Araştırma Şirketi Başkanı Adil Gür, A Haber'de yayınlanan Memleket Meselesi programında vatandaşların Türkiye'nin Kudüs duruşu hakkında ne düşündüğünü açıkladı. Yapılan anket sonuçları A Haber canlı yayınında detaylarıyla konuşuldu. A&G Araştırma Şirketi'nin 23-25 Aralık tarihleri arasında Türkiye'nin 42 şehrinde gerçekleştirdiği ankette, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kudüs politikasına halkın %75'inin destek verdiği ortaya çıktı.

HALKBANKASI'NA KUMPAS DAVASINA HALK ABD'NİN TAVRINI YANLIŞ BULUYOR!

ABD'de devam Halkbank'a kumpas davasında ise halkın büyük bölümü ABD'nin tavrını politik ve yanlış buluyor. Ankete katılan insanların %78,1'i ABD'de devam eden dava sürecini doğru bulmuyor ve "Amerika bu dava üzerinden Türkiye'yi zor duruma sokmak istiyor" görüşünde birleşiyor.

Ayrıca Kasım ve Aralık ayları kıyaslandığında dava süreci devam ederken halkın bu davayı kumpas olarak görme yönündeki eğiliminin arttığı tespit ediliyor.

AK Parti'ye oy veren seçmenin %96,3'ü ABD'deki davaların amacının Türkiye'yi zora sokmak olduğu yönünde fikir beyan ederken bu görüşe destek MHP tabanında %93,3, CHP tabanında %52'8, MHP tabanında ise %93,3 olarak görülüyor.

Günün Özeti

Haber Tarihi: 03 Ocak 2018 Çarşamba 15:02

YORUM YAZ

 • Kadir bashoruzKadir bashoruz11 ay önce
  Destek verentum gonul daslar akp yarenleri ulkemin sifil askerleri sizlere selam olsun ulkemiz kardes yurdum cennet olsun
 • Ehli Sünnet vel CemaatEhli Sünnet vel Cemaat11 ay önce
  Bence Erdoğan gibi bir adam Barış peşinde. Filistinin Bağımsızlığı Dünyada her yerde kabul edilse. Herşey tamam olurdu. Çünkü Dünyayı karıştıran Siyonistlerdir.
 • zafwrzafwr11 ay önce
  Chp li degilim ama simdi sasirdim 17_25 chp yaratmisti degilmi?))))))))))
 • DENİZ GEZMİŞDENİZ GEZMİŞ11 ay önce
  Sen bi değişiklik yap bu sefer kimliğini evde unut oy kullanma görbak daha renkli sonuçlar çıkacak
 • DENİZ GEZMİŞDENİZ GEZMİŞ11 ay önce
  Seningibi seçimdiye herhavlayana kulakverip seçimyapsınlar hevalla
 • Ferhat Ferhat 11 ay önce
  Palavrave para ile yaptırılmış düzmece bir anket tabii ki, anketler doğruyu söylüyor iseerken seçim yapsınlar .Kudüs Abd ye göre hala Başkenttir ne değişti ki ? Hiçbir şey .
 • Deli ŞairDeli Şair11 ay önce
  Akşener diyenleri hayretle izliyorum..Faniladeğiştirir gibi parti değiştiren ve bakanlığı sırasında bu ülkeye hiç bir faydası olmayan bir kadını Cumhurbaşkanımı yapacaksınız??Yazık ya size.. ikinci ekmelettin vakasi olduğunu görmüyormusunuz bu kadının.. 15 Temmuz gecesi ben başbakan olacağım dediğini ne çabuk unuttunuz???
 • Gurbüz Gurbüz 11 ay önce
  Ben baskanlikta akşener aday çikarsa akşenereoy verecegim genel seçim de oyum yine ak partiye bi degisiklik olsun
 • MehmetMehmet11 ay önce
  Metin mali rezanin kimlere rüşvetler verdiğini kimin 700 bin liralık saatler taktiğini ayakkabı kutularından milyon dolarların nasıl çıktığını biz biliyoruz...rezanin ortağı bile iranda yargılandı ve idam cezasına çarptırıldı ne dedi rüşvet ağı Turkiyeden dönüyordu dedi...iran mahkemesini de heralde fetoculer yönlendirmedi.
 • GayseriliGayserili11 ay önce
  Acliktan geberin 50 yasinda emeklimi olunur alman japon 60 yasina kadar calisiyor
 • corumlucorumlu11 ay önce
  Aynı desteği 2019 Cumhurbaşkanlığı seçiminde de bekliyoruz.
 • ÇocukÇocuk11 ay önce
  Acar o zaman sana güle güle.
 • Yuzde68Yuzde6811 ay önce
  Erdogana destek hicbir konuda su anki akp oyunu gecmez oda yuzde32 inananlara anlatin biz aptal degiliz ilk secimde nakavt.
 • OkOk11 ay önce
  Yude 75 yanlis hesap en az yuzde 95
 • Metin Metin 11 ay önce
  Ben desteklemiyorum bana ne araplar dan işi gücü yok arablara yardım ediyor biraz da emekliye yardım etsin emekli yandaş sendikalar sayesinde aç sefil borç içindeTayyip Erdoğan'a oy moy yok artık oyum akşenere
 • MehmetMehmet11 ay önce
  Nasıl yaranacaginizi şaşırdınız...Kuduse millet sahip çıktı doğru hab er bu....idam ne oldu idam hele bir halka sorun...referandumdan evet çıkarsa idam gelecekti gelirse onaylarım diyem cumhurbaşkanımız vardı şimdi akp ninde genel başkanı ne oldu gündeme getirmiyorsunuz...
 • MetinMetin11 ay önce
  Chp devlet parasini calsin, kriz yapsin, teröre destek versin, avrupaya kapisinda aglasin, dinsiz bir toplum yapmaya calissin, alacagi oy orani yüzde 22 dir. Erdogan istedigi kadar terörü bitirsin ekonomik devrim yapsin bu 22 lik grup oy vermez kafa yapisi degismez, dua edelimde 22 grup kedi köpek beslesin cocuk yapmasin tarihe karissin gelecek nesil rahat etsin.
 • AcarAcar11 ay önce
  Bu konuda desteğim var ancak sandıkta ben yokum.
 • Mehmet Mehmet 11 ay önce
  Senin allahina kurban Reis yürü Reis Sen yürü bizde yürüyelim
 • ahmet karacaahmet karaca11 ay önce
  Türkiye tek yürek oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüzde 75 destek.BAŞLIK BUverilen destek kudüsnasıl bir algı yönetimindesiniz....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Aralık 2018