İşte AK Parti'nin yeni ekonomik vaatleri

7 Haziran seçimlerinde mega projeler üzerine yoğunlaşan AK Parti, 1 Kasım seçimlerinde vatandaşın cebine yansıyacak vaatlere odaklanacak.

21 Eylül 2015 Pazartesi 08:11
İşte AK Parti'nin yeni ekonomik vaatleri

Hedef gelir eşitsizliğini giderecek adımlar atmak. Kadın ve gençlere özel teşvikler sunmak.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ABD gezisi dönüşüne kalan ekonomi programının bu kez doğrudan vatandaşa yönelik olacağını belirten AK Parti’nin ekonomi kurmayları, gelir dağılımı adaletsizliğini düzeltmeye yönelik bir programla halkın karşısına çıkacaklarını belirttiler.

SOMUT EKONOMİK VAATLER

AK Parti de 1 Kasım seçim kampanyasında somut ekonomi vaatlerinde bulunacak. Geçen seçimde ekonomi programının daha çok mega projelere yoğunlaştığına dikkat çeken partinin ekonomi kurmayları, bu seçimde vatandaşa doğrudan yansıyan, vatandaşın cebine hitap eden vaatlere yer vereceklerini belirttiler.

EMEKLİLERİN DURUMU İYİLEŞTİRİLECEK

Ekonomi programında gelir dağılımını düzeltecek tedbirler öngörüleceğini kaydeden bir ekonomi kurmayı, emeklilerin durumunu iyileştirecek adımlar atılacağını ifade etti. Emeklilerin haklı olarak, 900 liralık aylıklarının 500 lirasını kiraya verince ellerinde bir şey kalmadığından yakındığını ifade eden ekonomi kurmayı, Davutoğlu’nun açıklayacağı ekonomi programında emeklilere yönelik düzenlemeler olacağını söyledi. Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın emeklilere bu yıl yapılan 100 lira ilave artışın tüm emeklilere yansıtılmasına ilişkin düzenlemenin yanı sıra emeklilere bayramda yılda bir defa toplu ödeme yapılmasının da tartışıldığı kaydedildi.

KONUT KREDİSİ AVANTAJI

Programda, geçen seçim bildirgesinde yer alıp da Meclis çalışamadığı için hayata geçirilemeyen konut kredisi kullanımında vergi istisna ve muafiyetlerinin gözden geçirilmesi, bireysel emeklilik sistemine otomatik katılım, işsizlik sigortasından yararlanma koşullarının esnetilmesi ve yararlanma sürelerinin artırılması, belediyelere kreş zorunluluğu gibi vaatlere de yer verilecek.

TAŞERON İŞÇİ VAATLERİ DE PROGRAMDA

Başbakan Davutoğlu tarafından 7 Haziran seçimleri öncesi açıklanan ancak bürokratik süreci henüz tamamlanamayan kamudaki taşeron işçilerle ilgili vaatler de programda yer bulacak.

KADINLAR VE GENÇLERE ÖZEL TEŞVİK

AK Parti’nin seçim vaatleri arasında kadınlar ve gençler de önemli bir hedef kitle olarak belirlendi. Genç ve kadın istihdamı teşviklerinin yanı sıra genç ve kadın girişimcilere yönelik teşviklere de yer verilecek. Son günlerde artan şehit haberleri üzerine CHP tarafından askere giden gençlerin sigortalı sayılması ve sembolik düzeydeki ücretlerinin artırılması konusunda Meclis’e yasa teklifi vermesi dolayısıyla, AK Parti’de de bu yönde çalışma yapıldığı öğrenildi.

BÜTÇE DENGESİ KORUNACAK

Geçen seçimde CHP’nin ve diğer muhalefet partilerinin asgari ücret ile emekli aylıklarına yönelik vaatlerinin oy kaybında etkili olduğu değerlendirmesi yapılan AK Parti’de bu kez daha cömert vaatlerle seçmenin karşısına çıkılmasının kararlaştırıldığı bildirildi. Ancak AK Parti’nin ekonomi kurmayları, bu seçimde doğrudan vatandaşın cebine hitap etmekle birlikte bütçe dengelerini sarsacak adımlardan kaçınacaklarını belirttiler.

Haber Tarihi: 21 Eylül 2015 Pazartesi 08:11

YORUM YAZ

 • mehmet doganmehmet dogan2 yıl önce
  Akp kader mahkumlarida bir duzenleme yapsin cezaevlerinde yatacak yer yok millet yerde yatiyor teror ve siddet icermeyen cezalara af gelsin Allah icin degerli yorumcu kardeslerim sizde dile getirin
 • ahmet okurahmet okur2 yıl önce
  25 senesi dolanı emeklisinide yapı
 • HaticeHatice2 yıl önce
  Bazi vaatler tamam emekliler tesaron işçiler bunun gibi ama dikkat edin sosyal yardimlar veriliyordu en büyüğünü de doğudaki kardeşler faydalaniyordu geçen böyle birisi ile konuştum devletten yardım aliyordu oyunu hdp ye veriyor arkasindanda cumhurbaşkanına basbakana kufrediyordu ayrica yillar önce asker babasının maaşını almak içinden eşinden boşanmış ama beraber yaşayan birisi yine hükümetin başındakilere kufrediyordu ışte ben bunlara üzülüyorum sukursuz ha.n bunlar
 • 05392692647053926926472 yıl önce
  BENİM ANLAMADIĞIMÇALIŞANA,EMEKLİYEYÜZDEÜÇBOĞAZ SERMAYESİNE BİREBEŞ KAZANÇSAĞLANIYOR ,OYU ÇALIŞAN EMEKLİÇİFTÇİ DEN ALIYORSUN SERMAYESANA TEK OY ATMIYOR VATANDAŞAÇLIK SINIRINDAYAŞIYOR.VAATTEBULUNMAYINYAPIN .HALA ESKİKAFAŞANTAJ YAPARGİBİ .BEYANAT MIOLURYAPINKARDEŞİM.BAKAVRUPAYAASGARİ ÜCRETSOSYALHAKLARNASILİNSAN GİBİYAŞIYORLAR. BİZHAKKIMIZIİSTİYORUZYETERARTIKKARDEŞİM..
 • 05....05....2 yıl önce
  BİZİMUMUDUMUZ AKPİDİFAKAT GÖRDÜKKİ ONLARDAAYNISIHEP YAMALIPANTOLONGİYİYORUZYENİSİYOKKARDEŞİMDÜŞÜNCE AYNIMİLLETE GELİNCEELLERKALKMAZARTIKBİRSENETOPLANTIÜSTÜNETOPLANTI HİKAYEDENDOSTLAR ALIŞ VERİŞTEGÖRSÜNMİSALİ. KENDİLERİNEGELİNCE550VEKİLİNELİHAVADAYALANSAYALANDEYİN. KARDEŞİM.
 • AliAli2 yıl önce
  Milletvekillerinin maaslarini ve emeklilik maaslarini azaltsaniz iyi olucak basbakanim hatta milletvekilligi bittiginde ve emekli olmasin maasi kesilsin cok sacma 5 yil calis omur boyu maas al daha fazla oy aliriz insaallah
 • 05392692647053926926472 yıl önce
  GAZETECİLERMİLLETİNDERTLERİNİDİLEGETİRİNMİLLETİNÇOĞUNUN NE ŞARTLARDAYAŞADIĞINISİZBİLİYORSUNUZKARDEŞİMBİZHEP ÜMİTLESİMİTLEEKMEKARASIYAŞIYORUZ ARTIKSICAKYEMEKİSTİYORUZ.VAATLERDENBIKTIKUSANDIK49YAŞINDAYIM DAHANEKADARYAŞAYACAĞIMAĞLAMAKÜZEREYİM...
 • Yusuf AkanYusuf Akan2 yıl önce
  Biraz da milli ve manevi değerlere yönelik programlar, projeler üretin. Bunu hiç mi akıl etmiyorsunuz?
 • adem seyitadem seyit2 yıl önce
  yav kardesim emkliye tamam memura tamam taşerönede tamam da bu asgari üçretle çalışıp ev geçindirmeye çalışan ne olucak bizi hiç düşünen yokmu ?????
 • Remzi KahveciRemzi Kahveci2 yıl önce
  900.00 TL emekli maaşı alanlara,asgari ücretlilere gözle görülür iyileştirme olmadıktan sonra yine Ak parti tek başına gelemez.MHP'ye giden oylara baktığımız zaman %4 gibi,işte buraya giden oyların büyük bölümü düşük emekli maaşı alan ve asgari ücretlilerdendir.Birde genel sağlık sigortası,işte bu çok büyük bir hatadır.Benim aylık gelirim 1400.00 TL,sadece 500.00 TL kira veriyorum ve liseyi bitiren oğluma 50.00 TL GSS sigorta primi yatırmak zorundayım.Ak parti kendine çeki düzen vermeli,yoksa bir çok insan,Ak parti yoksa diyor sandığa gitmiyorum.Garibana el uzatılmadı yeterince...
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 24.02.2018