İsrailli Bakan fena saçmaladı: Yahudileri korumalı!

Terör devleti İsrail'in Adalet Bakanı Ayelet Shaked, “İnsan hakları ihlalleri pahasına da olsa İsrail Yahudi çoğunluğunu korumalıdır” dedi.

14 Şubat 2018 Çarşamba 14:41
İsrailli Bakan fena saçmaladı: Yahudileri korumalı!

Terörist devlet İsrail'in Adalet Bakanı Ayelet Shaked, İsrail meclisinde yaptığı konuşmada, insan hakları ihlali pahasına da olsa İsrail’in Yahudi çoğunluğu ve demokrasisini sürdürmesi gerektiğini söyledi.

Aşırı sağ parti, Vatan Partisi’nin milletvekili olan Shaked, Yahudi kanunlarının meclis kanunlarının üstünde ve Yahudi halkı için 'milli vatan' kavramını resmi olarak kabul eden 'Yahudi Millet-Devlet' kanununu savunduğu konuşmasında İsrail’in, insan hakları pahasına da olsa, Yahudi çoğunluğunu sürdürmesi gerektiğini söyledi. Ayelet Shaked, İsrail devletinin İsrail’in bir Yahudi devleti olma karakterini sürdürmesini için bazen eşitlik ilkesinin görmezden gelinmesi gereken yerler olduğunu söyledi. Ayelet Shaked, "İsrail bir Yahudi devletidir, o bir milletler devleti değildir. Yani, bütün milletler için değil bütün vatandaşlar için eşit haklar vardır” dedi.

YASA TASARISI MECLİSTE GÖRÜŞÜLÜYOR

İsrail parlamentosu tarafından onaylanması gereken Milli Devlet Kanunu, geçen Mayıs ayında Knesset’e bir defa görüşüldü. Kanun, devletin kendi geleceğine karar vermesi yalnızca İsrail halkına ait olduğunu öngörüyor. Bu kanuna göre İsrail’in işgali altında yaşayan 1 milyon 700 bin Filistinlinin dili olan Arapça, resmi dil olarak kabul edilmiyor.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Şubat 2018 Çarşamba 14:41

YORUM YAZ

 • saddisaddi1 yıl önce
  bizim padişahlar bunları kesilmekten kurtarıp vatandaş yapmışlardı. ahmaklıkların cezasını imparatorluğu kaybederek ödediler. Hitler büyük devlet adamıdır...
 • SekarSekar1 yıl önce
  Aaaa insan dedi insanın ne olduğunu biliyorum acaba.
 • KürşatKürşat1 yıl önce
  Hepinizin gelmişini geçmişini .......... . Namussuz yahudi fahişeleri
 • Yunus16Yunus161 yıl önce
  60 yıldır ZULÜM YAPTINIZ, KABAHATİNİZİ NASIL BİLİYORSUN KORUNMAYA İHTİYACINIZ VAR. KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK , YAPTIKLARINIZIN CEZASINI ÇEKECEKSİNİZ.
 • şakir şakir 1 yıl önce
  ..... Yahudi!
 • abdrhmnabdrhmn1 yıl önce
  yahudiler azıtıp sapıttılar. allah bile korumayacak yahudileri allahsız , kitapsız , inançsız pislik dünyadaki terörist yahudiler.
 • mtmt1 yıl önce
  Hitler olmedi bu kadinin zihniyetinde hala yasiyor.... bunlari gorunce nazilere hasizlik yapildigini dusunuyor insan
 • ATALAYATALAY1 yıl önce
  :) kocaman bir o.pusunzaten baba önemli değil ona göre ne çocuğusunuz ? tmaam işte ondan, Allah komple belanızı verecek inşallah
 • hercaihercai1 yıl önce
  Semitik de degillerdir, Filistinlileri ezen anti semitiklerdir bunlar.
 • hercaihercai1 yıl önce
  Bunlar Askenazi yahudileri, Israilde 2 bucuk milyon, Amerika ve Avrupada da toplam 7 yada 8 milyonlar. Ama aslen Hazar turkleridirler, 740 yilinda musevilige gecmislerdir. Ama turk olduklarini kabul etmiyorlar. Tevrat yerine Talmudu benimsemislerdir, seytanin usaklaridirlar.
 • KAYAKAYA1 yıl önce
  Heryerde yalan basın ve haber ve yalan tarih üreteen ,devletlere zorla kabulettiren ; sözde soykırım ile dünyahükmetmek amacında olup masum gibi görünerek küçük devlet görümü ile bütün devletlerin önemli kesimlerine yerleşmiş ekonomisi yahudileşmiştir. DÜNYAYI BİRBİRİNE KIRDIRACAK YAHUDİLERİN PARÇALANMALI OYUNLARI BOZULMALI YAHUDİ ŞİRKETLERİ PARÇALANMALI , TÜM İSTİHBARATI YAKALANANLAR TELEF EDİLMELİ..
 • hasanhasan1 yıl önce
  Korunmak istiyorsanız gargat agacı dikin bol bol.. Zaman yaklasıyor..
 • IkraIkra1 yıl önce
  Nazilerde boyle yapmisti..sonlarina bakmadiniz mi?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Şubat 2019