İsrail, Esed rejimini uyardı: En sert karşılığı veririz!

Terör devleti İsrail, eli kanlı katil Esed rejiminin kullandığı kimyasal silahların etkisinin topraklarına ulaşması halinde "en sert şekilde" karşılık vereceğini duyurdu.

15 Şubat 2018 Perşembe 14:40
İsrail, Esed rejimini uyardı: En sert karşılığı veririz!

Suriye'de katil Beşar Esed rejiminin kullandığı kimyasal silahların topraklarına ulaşmasından endişe eden terör devleti İsrail'in, bunun gerçekleşmesi halinde Suriye rejimine "en sert biçimde karşılık vereceği" bildirildi.

İsrail yerel basınında çıkan haberlere göre, İsrail Dışişleri Bakanlığı, farklı ülkelerdeki 15 büyükelçiliğine, Esed rejiminin İsrail sınırı yakınlarında kimyasal silah kullanması ve bu silahların etkilerinin İsrail topraklarına ulaşmasından endişe duyduğunu bildirdi.

Büyükelçilere gönderilen mesajda, bulundukları ülkedeki en üst düzey karar alıcılara, kimyasal saldırıların İsrail'e ulaşması durumunda "Bunun, İsrail'in mümkün olan en sert biçimde karşılık vermesini gerektireceği" mesajının iletilmesi talep edildi.

"İran'ın Hizbullah terör örgütüne desteğini kesmesi" yönünde yaptıkları çağrıları uluslararası topluma hatırlatmalarını büyükelçilerden isteyen İsrail Dışişleri Bakanlığı, ayrıca elçilere "İran'ın Suriye'deki yayılmacılığına karşı İsrail'in harekete geçme arzusunun yeterince ciddiye alınmadığını" aktarmaları çağrısını yaptı.

İsrail ordusu, bir süre önce Suriye'den kalkan ve İran'a ait olduğu belirtilen bir insansız hava aracının İsrail hava sahasını ihlal etmesi üzerine düşürüldüğünü duyurmuş, buna karşılık Suriye'deki "İran'a ait hedeflere" hava saldırısı düzenlemişti. Saldırı sırasında İsrail'e ait bir F-16 düşürülmüştü.

Haber Tarihi: 15 Şubat 2018 Perşembe 14:40

YORUM YAZ

  • Metin Metin 9 ay önce
    Bu yoruma katılıyorum. Artık masalar in işi bitti. Şimdi asıl lar meydana çıkıyor. Önümüzdeki günlerde karkisa savasi ve
  • Murat TaşcıMurat Taşcı9 ay önce
    PKK yenilirse, bu İsrail'in B-Planı olsa gerek. Yani taşerona ysptıramayınca, kendi bizzat "Vadedilmiş Topraklar" için kolları sıvamayı düşünüyor.
  • abdrhmnabdrhmn9 ay önce
    bunlarınki tıraştan kapışma. yok öyle olursa böyle olur , böyle olmazsa öyle olur. hep tırrraşş bunlar. algı yaratıyorlar hesapta düşmanmış gibi yemezler.

Günün Karikatürü

16 Kasım 2018