İsrail Parlamentosu'ndan şaşırtan Türkiye kararı… Soykırım iddialarını…

Siyonist işgal rejimi İsrail’in Türkiye ile ilgili aldığı karar bu kez şaşırttı. İsrail parlamentosu, 1915 olaylarının ‘Ermeni soykırımı’ olarak tanınmasını öngören yasa tasarısını reddetti.

14 Şubat 2018 Çarşamba 22:49
İsrail Parlamentosu'ndan şaşırtan Türkiye kararı… Soykırım iddialarını…

Sputnik'in Jerusalem post gazetesinden aktardığı haberinde, "Knesset (İsrail parlamentosu), Eş Atid partisi temsilcisi Yair Lapid tarafından desteklenen ‘Ermeni soykırımı' tanıma tasarısını oylamayla reddetti" dendi.

Habere göre Lapid, Holokost'u yaşayan halkı temsil eden parlamentonun 1915 olaylarını ‘Ermeni soykırımı' olarak tanımaması ve anma gününü tayin etmemesi için hiçbir nedeni olmadığını söyledi.

İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Tsipi Hotoveli, 1915 olaylarının 100. yıldönümü nedeniyle Erivan'a parlamento heyetinin gönderildiğini hatırlatarak, "Ama ülkemiz, karmaşıklığı ve diplomatik sonuçları ve ayrıca belirgin siyasi doğası nedeniyle bu konuda resmi duruş sergilemeyecek" diye açıkladı.

Gazete, daha önce Knesset Başkanı Yuliy Edelşteyn'in 2015 yılında hükümeti tutumunu değiştirmeye çağırdığını, 2016'da da parlamentonun eğitim komitesinin ‘soykırımı' kabul ettiğini hatırlattı.

Haber Tarihi: 14 Şubat 2018 Çarşamba 22:49

YORUM YAZ

 • MuradiMuradi4 gün önce
  Yaşasıııııııın. İsrail bizi çooooooook seviyor. Türk Milletinin en büyük düşmanı; Duygusallık
 • Yalman GüçYalman Güç4 gün önce
  vrupanı top yekunu dahil tanımıyanmı var? Ar tı birde İsrail olmuş ne yazar? "Sanki kunduramdan bir çivi düşmüş".
 • UluUlu4 gün önce
  Şaşırmamak lazım israil azerbaycanı ermenilere karşı destekliyor ermeniler de doğal olarak filistin safını tutuyor.İsrail ermenilerin neyini destekleyecek?
 • ENGİN CANENGİN CAN4 gün önce
  EE KARDEŞ DEDİGİNİZ ARAP ULKELERİNİN COGU SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMINI TANIDI. HANİ SİZİN DİN KARDEŞLİGİNİZ.AKİTCİLER CVP YAZSIN. AMA İSRAİL TANIMIYOR.ŞİMDİ KARDEŞİNİZ İSRAİLMİ OLDU :)
 • İsfendiyarHalil EralpİsfendiyarHalil Eralp4 gün önce
  Kuyruk sallıyor ; aman vurmayın diyor . . .
 • KarahanKarahan4 gün önce
  Gercek dost kara gunde belli olurmus
 • Karamurat Karamurat 4 gün önce
  Ne mal olduklari belli degil. Kac suratlari var bunlarin. Baktilar TR guclendi birden havalari indi.Durun daha sizdende hesap soracagiz Allahin izni ile. Mohammed ordusu yolda Allah nazardan esirgesin.
 • asdgasdg5 gün önce
  dosyada eksikler görmüslerdirde ondandir, biraz daha fazla seyler eklenip, yine oylamaya getirirler.
 • UemutUemut5 gün önce
  Yahudi siyonistler kendilerinden baska millete soykırım yapıldığını onaylamazlar zaten. Öyle olsa kendileri ikinci plana düşerler. Hem ermeni göçünü planlayanlar mason yani siyonist uşağı hainlerdi.
 • zehrazehra5 gün önce
  Tabiki redederler. Dünya capinda soykirim denildiginde ilk akla gelen jahudi soysuzlari. Sözde Ermeni soykirimini kabul etmis olsalar, Dünya kamu oyu hafizasinda soykirim= "mazlum jahudiler"(!) anlayisi zaman icinde d
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 18.02.2018