İşgalci Siyonist yine sert müdahale etti!

Filistinliler, ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasına karşı protestolarını onuncu haftada sürdürdü. Siyonist teröristin müdahalesi ise sert oldu!..

09 Şubat 2018 Cuma 20:41
İşgalci Siyonist yine sert müdahale etti!

ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıması ve İsrail askerlerinin Filistinli Ahmed Cerrar'ı şehit etmesi Gazze'de düzenlenen gösteriyle protesto edildi. Hamas'ın çağrısı üzerine Gazze'deki Filistin Camisi önünde düzenlenen eyleme çok sayıda Filistinli katıldı. Eylemler, bugün Cuma namazının ardından düzenlenen gösterilerle 10'uncu haftasını tamamlamış oldu.

Gazze'de de durum farklı değildi... Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gazze sınırında düzenlenen gösteriler sırasında biri ağır olmak üzere 14 kişinin yaralandığını ifade etti.

Siyonist terörist İsrail güçleri ise göstericilere gaz bombasıyla müdahale etti. Çok sayıda Filistinli hastanelere kaldırıldı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Şubat 2018 Cuma 20:41

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Ocak 2019