Irkçlılık yapmıştı, işinden oldu

Halepçe kenti yakınlarında meydana gelen deprem sonrası Twitter hesabından ırkçı paylaşımda bulunan Öznur Ilgar işinden kovuldu.

15 Kasım 2017 Çarşamba 09:46
Irkçlılık yapmıştı, işinden oldu

Acıbadem Sağlık Grubu, Irak'ın İran sınırına yakın Halepçe kenti yakınında meydana gelen ve 500'ü aşkın kişinin yaşamını yitirdiği depremin ardından Twitter hesabından "Hazır deprem olmuş bırakalım gebersinler" mesajı paylaşan çalışanı Öznur Ilgar ile ilişkilerini kestiklerine dair bir mesaj yayınladı.

Kurumun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, Acıbadem Sağlık Gurubu'nda müdür olarak görev yapan Ilgar'la ilgili olarak ön soruşturma yapıldığı ve bunun sonucunda çalışan ile kurumun ilişiğinin kesildiği belirtildi.

Hastane, paylaşılan mesajdaki nefret söyleminin herkesi üzdüğünü belirtirken "İnsan sağlığı odaklı hizmet sunan, Hipokrat yemini etmiş binlerce uzmanın çalıştığı, temel insan haklarını benimsemiş bir kurum olarak Acıbadem; din, dil, ırk gibi her türlü ayrımcılığın karşısındadır ve karşısında olacaktır" ifadelerine yer verdi.

Kurum, konu hakkında ilk yaptığı açıklamada Ilgar'ın hesabının hacklendiğini söylediğini aktarmış, inceleme tamamlanana kadar çalışanın açığa alındığını belirtmişti. Kurumun ilk yaptığı açıklama sosyal medyada da tepki görmüştü.

 

Haber Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 09:46

YORUM YAZ

  • FikriFikri3 ay önce
    Bir sağlık çalışanından bu sözleri duymak çok acı. Demek ki hipokrat yeminini ederken bir ayağını kaldırmış. İşten atılması iyi bir hareket.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 24.02.2018