İran'da şok Ahmedinejad kararı! Seçimlerden men edildi

Eski İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ülkesinde gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden men edildi.

20 Nisan 2017 Perşembe 22:36
İran'da şok Ahmedinejad kararı! Seçimlerden men edildi

İran'da 19 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yarışacak adaylar seçimlerden önce Anayasa Koruma Konseyi'nin denetiminden geçiyor.

Eski İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın adaylığı, Anayasa Koruma Konseyi tarafından veto edildi. ​Konsey daha önce birçok adaylık başvurusunu geri çevirmişti.

Haber Tarihi: 20 Nisan 2017 Perşembe 22:36

YORUM YAZ

 • hasanhasan11 ay önce
  Arif beyden sonraki bütün Müslüman kardeşlere:İran Şia'dır doğru fakat söylediklerin sapık şeyler yoktur. Size verilen haber hep İngiliz, Amerika ve Suudi kaynaklardır. 38 yıldır bu saçmalıkları 100lecre milyar dolar harcayarak sizleri kandırmışlar. İran'a giderseniz bütün söylediklerinizin tersini göreceksiniz. İran Ehli-beyittendir. İran son derece mazlum durumundadır. Esad'a gelince: bu savaşta Suriye ordusu üçte birini kaybetmiştir. 82 ülkeden 1800 cihat grubu oraya savaşmaya gitti. Suudi şeyhülislam fetvası ile. Aynı ofiste çalışanın kadın erkeği emzirirse ona helal olur diyen odur.
 • ÜMİTÜMİT11 ay önce
  Çok ilginç sebebini merak ediyorum.
 • ayşe mutayşe mut11 ay önce
  Gerçekleri haykırıp söylediği için
 • ahmet vurucu...ahmet vurucu...11 ay önce
  Hamaney denen şeytan engellemiştir...
 • ArifArif11 ay önce
  Şia tartisilmadikca, sapkın görüş olduğu islamla uzaktan yakından alakasının olmadığı kabul görmedikçe, müslümanlar İrandan daha çok zarar görecek demektir, kimin başa geldiğininhiç önemi yok.
 • MustafaMustafa11 ay önce
  Türkiye rusya iran birlikte suriyede istikrar gerirmeyi vadetti küt 2 gün hemen adaylikdan aldi israil
 • OSMANLIOSMANLI11 ay önce
  Şia sapıklıktır. ..islamla hiçbir alakası olamaz. .herkes Şia ve Alevilikten uzak dursun ve bunlara dikkat etsin. .Islam dinini bozmak içten dağıtmak için uydurulmuş sapıklıktır.
 • Arif Arif 11 ay önce
  İran şia anlayışıyla Islama yamanmaya çalışan bir devlet, keşke mutadan, ici boşaltılmış takiyyeden, sahabeye hakaret etmekten, hadislerin 4 te3unu ret etmekten, kafirle bir olup müslüman kanını akitmaktan, uzak dursalar.
 • RkRk11 ay önce
  Iran dunyanin encirkintrördevleti bumolllalarvaryakesinlikle yahudidir bunlarhebmuslumanlariölduruyorbunlarikazigaoturtmaklazim
 • HamzaHamza11 ay önce
  Vaybe iran karışıyor sonunda çok masum canı aldılar suriye ve ırakta. Kendilerine de dönecekti elbet.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018