İran eski Cumhurbaşkanı Ahmedinejad: Bu savaş ABD'nin çöküşü olacak!

İran eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ABD'yle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunarak''bu savaş kesinlikle ABD’nin küresel hegemonyasının çöküşüne neden olacak'' dedi.

20 Nisan 2017 Perşembe 14:11
İran eski Cumhurbaşkanı Ahmedinejad: Bu savaş ABD'nin çöküşü olacak!

İran Cumhurbaşkanlığı seçimleri 19 Mayıs’ta yapılacak. İran Eski Lideri Mahmud Ahmedinejad cumhurbaşkanlığına adaylığını yeniden ilan etti. Ahmedinejad, Devrim Muhafızları Konseyi’nin aday adaylarının adaylıklarını kabul kararını bildirmeden önce bazı açıklamalarda bulundu.

2009’da yapılan seçimlerde cumhurbaşkanı seçilmesiyle İran, 1979 devriminden bu yana en büyük protesto gösterilerine sahne olmuştu.

Euronews’ten Cevad Muntazeri, Devrim Muhafızları Konseyi’nin aday adaylarının adaylıklarını kabul kararını bildirmeden önce Mahmud Ahmedinejad ile konuştu.

BU SAVAŞ ABD'NİN ÇÖKÜŞÜ OLACAK

Ahmedinejad ise şu açıklamalarda bulundu: “Bence Bay Trump, halkına verdiği sözlere rağmen savaş yolunu seçti. Bunu daha önce de söyledim ve tekrar diyorum: Bu savaş kesinlikle ABD’nin küresel hegemonyasının çöküşüne neden olacak.”

“Bunu açıklayabilecek birçok sebebim var fakat uzun gider, o yüzden başka bir röportajda anlatırım.”

SURİYE İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞMALIYIZ

“İran, ABD, Rusya, Suudi Arabistan ve Türkiye, öncelikle Suriye’deki güvenlik, diyalog ve barış için hep birlikte el ele verip çalışmak zorundayız. İkincisi, Suriye halkının iradesini ve egemenliğini gerçekleştirmek çok önemli. Suriye’nin egemenliğine saygı göstermeliyiz. Suriye halkına istediklerini seçmelerine izin vermeli ve seçimlerini kabul etmeliyiz. Suriye halkının üstünde hiç kimse yok, kimse.”

Haber Tarihi: 20 Nisan 2017 Perşembe 14:11

YORUM YAZ

 • MustafaMustafa11 ay önce
  Nejat kukla boşa konuşuyor ipler hamaney gibilerin elinde....
 • İlim Talebesiİlim Talebesi11 ay önce
  madem suriye'de barış istiyordu neden esed'e yardım edilmesi gerektiğine dair öngörüyü ortaya attı ve asker gönderdi? Ehl-i Sünnet'in Uleması Şialara güven olmayacağını söylemiştir. Tarihe bakarsanız müslümanlara saldıranlarla işbirliği yapanların hepsinde rafıziler - nusayriler ve Şialar vardır. Allah bizi muhafaza eylesin..
 • Ben Ben 11 ay önce
  Olur şialaştırmak için mi? Senin gidişini unutmadık
 • ......11 ay önce
  Eyyyy Müslüman kardeşlerim!!!!! Sakın ha, sakııın, İran'ın hiç bir lafına inanmayın.İran ABD'nin, İsrail'in, AB'nin dostudur. İslami görünümü tamamen göstermeliktir. Özde İslamla hiç alakası yoktur. Delil ve belge mi ,istiyorsunuz? Peki, buyurun o zaman size bomba gibi, hiç kimsenin inkar edemeyeceği belgeler." İran bugüne kadar İslam veya İslam alemi adına bir adım atmış mıdır? Savaştığı ülkelere bakın ,hepsi İslam ülkeleri değil midir?Hala bugün Suriye'de Müslümanları katletmekte midir? ABD'ye, İsrail'e verdiği bir tek zararı gösterebilir misiniz? Eeeeee?
 • Hkn...Hkn...11 ay önce
  esed rusya ve iran Suriye'de halk mı bıraktı içerde milyon kişi öldü dışarı 5-6 milyon kişi kaçtı suçlu olanlardan biri de iran denen terörist devlet.
 • Fatih Fatih 11 ay önce
  Artık bu yalancı yakiyeci şiaların laflarına karnımız tok ne zaman zora girseniz ABD ile birbirinize hırlarsınız birbirinizin arkasını topluyorsunuz Afganistan ı ABD ye Irak'ı Suriye'yi yemeni İran'a hediye etti ABD o yüzden İran =ABD =İsrail !!
 • tuğrultuğrul11 ay önce
  Yeryüzünde hiç bir imparatorluk baki kalmadı ki. Elbette ki Sizlerde sağlam durursanız bu "Siyonist İmparatorluğunun" çöküşünü hızlandıracağı EvvelAllah !
 • Mürsel bilgen Mürsel bilgen 11 ay önce
  Eğer ABD eğer özgülük getirecekse Lütfen kuzey koreyegetirsin
 • Haaaydi BaşkaanHaaaydi Başkaan11 ay önce
  Yımırtlamışın ...
 • mılla kazimmılla kazim11 ay önce
  Gene başladımıola. .. :))
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018