İran devlet televizyonundan TSK'ya alçak iftira!

İran'ın devlet televizyonunda 'Türk ordusunun Afrin'de terör örgütü PYD/PKK'ya karşı kimyasal silah kullandığı' şeklinde skandal bir yalan yayınlandı.

07 Şubat 2018 Çarşamba 21:09
İran devlet televizyonundan TSK'ya alçak iftira!

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin İrandevlet televizyonunda yayınlanan haberde herhangi bir delile dayanmadan "Türk ordusunun Afrin'dekimyasal silah kullandığı" iddia edildi.

YALAN HEMEN ORTAYA ÇIKTI

Devlet televizyonunun internet sitesi IRIB, iddiayı yine devlete bağlı Arapça yayın yapan El Alem'e dayandırarak yayınladı ancak söz konusu kanalda böyle bir iddiaya yer verilmediği görüldü.

AKLI PKK'LILARDAN ALMIŞLAR

Kurumun, terör örgütü PYD/PKK kaynaklarına dayanarak böyle bir iddiayı ortaya attığı değerlendirmesi yapılıyor. Terör örgütü PKK'nın İran'daki kolu PJAK'ın geçen yıllarda bu ülkedeki güvenlik güçleriyle girdiği çatışmalarda çok sayıda İran askeri öldürülmüştü.

Haber Tarihi: 07 Şubat 2018 Çarşamba 21:09

YORUM YAZ

  • Eşref ılgazEşref ılgaz13 gün önce
    İyi de herkes cibilliyyet ve karekterinr göre hareket ediyor...o zaten oldum olası islam ve müslüman düşmanı..osmanlı düşmanı ....Peki biz ne yapıyoruz... türkiyenin anahtarını onlara vereceğiz neredeyse ( gerçi kolayı var.kandırdılar der sıyrılırız) çok tehlikeli anlaşmalar- iranlı öğrenci doktor hemşire öğretmen ordusu içimizde cirit atıyor... EVET HADİ DÜŞMAN DÜŞMANLIĞINI YAPIYOR da biz ne yapıyoruz kendimizi sorgulayalalım lütfen...

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 20.02.2018