THY- Euroleague

İpotek işlemleri elektronik ortamda

Tarım Kredi ipotek işlemlerini elektronik ortamda yapacak. Kredi kullanmak isteyen çiftçiler, teminat için tapu müdürlüklerine gitmeden ipotek tesis ve terkin işlemlerini elektronik ortamda gerçekleştirebilecek.

25 Mart 2016 Cuma 11:26
İpotek işlemleri elektronik ortamda

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinden (Tarım Kredi) kredi kullanmak isteyen çiftçilerin, teminat için tapu müdürlüklerine gitmeden ipotek tesis ve terkin işlemlerini elektronik ortamda gerçekleştirilebileceği bildirildi.

Tarım Kredi'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Güngör ile Tapu ve Kadastro Genel Müdür Vekili Gökhan Kanal, Elektronik İpotek Tesisi ve Terkini Protokolü imzaladı.

Teknolojik yenilikleri proje ve faaliyetlerinde etkin şekilde kullanmayı amaçlayan Tarım Kredi'den kredi kullanmak isteyen çiftçiler, yapılan protokolle teminat nedeniyle artık tapu müdürlüklerine gitmeyecek. Türkiye'de bir ilk olan uygulamayla hem ipotek tesis hem de terkin işlemleri tamamen elektronik ortamda gerçekleştirilebilecek.

Böylece Tarım Kredi ortağı çiftçiler için zaman kaybı olmadan ipotek tesis edilebilecek ya da kaldırılabilecek. Online yapılacak ipotek işlemleri ile kooperatif personelinin iş yükü de hafifleyecek.

Haber Tarihi: 25 Mart 2016 Cuma 11:26

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    16 Ekim 2018