İngiltere'den Meral Akşener'e destek!

İngiliz Financial Times (FT) gazetesi, Akşener'in AK Parti'nin hakimiyetine son verecek en iyi isim olduğunu yazdı.

19 Nisan 2017 Çarşamba 09:24
İngiltere'den Meral Akşener'e destek!

MHP içindeki muhalif kanadın lideri Meral Akşener'in arkasındaki destekçilerin "AK Parti'nin hakimiyetine meydan okumak için parti kurmayı düşündüğü" iddiasına yer veren Financial Times, referandum sonucu ile ilgili de analiz yaptı.

AKŞENER'İN YENİ PARTİSİ FİNANCİAL TİMES’TA

İngiliz gazete FT, Akşener'in sadece kendi partisi MHP'ye kafa tutmakla kalmayıp, Erdoğan'ı "başkanlık hayalinden mahrum bıraktığını"belirtti.

Yazıda bu durum, İstanbul ve Ankara'da 'Hayır' oylarının baskın çıkmasıyla ilişkilendirdi ve "Türkiye'de yeni bir anayasa için yapılan referandumun sonuçları gelirken, yarıştaki 'dininden dönen' siyasetçilerin en büyüğü Akşener'in destekçileri endişeliydi." ifadeleri kullanıldı.

"AKŞENER LİDERLİK EDECEK EN İYİ İSİM"

FT'nin Akşener'e destek içeren yazısında, "Uzmanlar, merkez sağı AK Parti'nin hakimiyetine en büyük tehlike olarak görüyor. Eski İçişleri Bakanı Akşener böyle bir mücadeleye liderlik edecek en iyi isim olabilir.

Uzmanlara göre, ekonomideki olası bir gerileme Akşener'in önemli sayıda AKP'liyi kabuğundan çıkararak kendisine çekmesini sağlayabilir." denildi.

Haber Tarihi: 19 Nisan 2017 Çarşamba 09:24
  • Mustafa Mustafa 9 ay önce
    Meral akşeneri ingilizlere verelim üstüne de para verelim seslerini kessinler. Boşuna uğraşmayın reisin tırnağı olamaz kimse bu kadının peşinden gitmez. Aklimizi peynir ekmekle yemedik daha.
  • KanunKanun9 ay önce
    bu 'lider' olsun bu pis moruğu kendi ellerimle öldürüm! Ondan sonra yapsınlar benimle istediklerini.
  • MehmetMehmet9 ay önce
    Meral Akşener İgiltere'den tasdiki almış, İsrail'de muvafakat ederse yeni partisini kurabilir.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 17.01.2018