İngiltere'de 'imam' kahraman ilan edildi

İngiltere'nin başkenti Londra'da Finsbury Camisinde kılınan teravih namazından çıkan Müslümanlara yönelik saldırının ardından, cami imamının saldırganı linç edilmekten kurtardığı ortaya çıktı.

20 Haziran 2017 Salı 13:46
İngiltere'de 'imam' kahraman ilan edildi

Londra'daki Finsbury Camisi'nde teravih namazından çıkan Müslümanlara yönelik gerçekleştirilen saldırının ardından, saldırganın linç edilmesini caminin imamının engellediği ortaya çıktı.

1 kişinin hayatını kaybettiği ve 10 kişinin yaralandığı saldırıyla ilgili olarak Press Association'a konuşan 28 yaşındaki görgü tanığı Hüseyin Ali, "Caminin imamı, ona kimsenin dokunmamasını söyledi ve onu korudu" ifadelerini kullandı.

İngiliz basını tarafından 'kahraman imam' olarak adlandırılan İmam Muhammed Mahmud ise yaptığı açıklamada tek başına hareket etmediğini belirtti ve "Başka sakin olan ve insanları sakinleştirmeye çalışan kardeşlerim de vardı. Bir öfke dalgası olmasını engellemeye çalıştık." ifadelerini kullandı.

Saldırganın 'beni öldürün' şeklindeki sözlerinden korktuğunu söyleyen İmam Muhammed Mahmud, "Belki de bu toplumu, bu güzel şehri bölmek ve Müslüman toplumunu şeytani göstermek istediklerinin bir kanıtıdır" şeklinde konuştu.

Haber Tarihi: 20 Haziran 2017 Salı 13:46
  • Tehlikeyi ÖnlüycenTehlikeyi Önlüycen2 ay önce
    Sağolsun hocamız. Bu kardeşimiz top da oynuyor mu acaba? Futbol da oynayıp popülaritesini daha da artırmalı, çıtayı az daha yükseltmelidir.
  • eminemin2 ay önce
    Bir katili kurtarmış olmak neden kahramanlık sayılıyormuş ki? Elkaideci saldırganları kurtaranlara da kahraman diyorlar mı!