THY- Euroleague

İngilizler yazdı: Türkiye 3'e katlayacak

İngiliz Seyahat Acentaları Birliği'nin (ABTA) raporuna göre Türkiye, 2017'nin ikinci yarısında toparlanmaya başlayan turizm rakamlarını gelecek yıl daha da katl

27 Aralık 2017 Çarşamba 19:58
İngilizler yazdı: Türkiye 3'e katlayacak

Türkiye'nin Rusya ile yaşadığı sorunlar, Almanya ile yaşanan siyasi sürtüşmeler turizme olumsuz etki etmişti. Geçtiğimiz yılın ikinci yarısında büyük bir atılım yapan Türk Turizm sektörü, siyasi uyuşmazlıkları bir kenara bırakarak adeta şaha kalktı. Bu şahlanma İngiliz The Times gazetesinin dikkatinden kaçmadı.

TÜRKİYE'YE YÖNELİM ARTACAK

İngiliz Seyahat Acentaları Birliği'nin (ABTA) açıklamasına göre 2018 yılında turizm endüstrisi adeta Türkiye'nin yılı olacak. Türkiye'ye yönelimin artacağının yazıldığı haberde çevreci turizmin de bir diğer seçenek olacağı belirtildi.

Açıklamada rezervasyon rakamlarını dikkate alan gazete, göz önüne alınan rakamlarda turistlerin 2018 yılı içerisinde Türkiye'yi daha çok tercih edeceği belirtildi.

YÜZDE 70 ARTIŞ

Rezervasyon miktarlarına göre yapılan haberde, Türkiye'ye yönelik ön satış ve rezervasyonların yüzde 70 artış gösterildiği belirtilirken, bu rakama en yakın Mısır'ın olduğu, oranın da yüzde 24 rakamında kaldığı belirtildi.

Ayrıca yapılan araştırmada, turistlerin politik sorunlar ve terör endişeleri nedeniyle uzak durduğu bu iki ülkede güvenlik artmış olduğu belirtildi.

 

Haber Tarihi: 27 Aralık 2017 Çarşamba 19:58

YORUM YAZ

 • Ridvan Ridvan 9 ay önce
  Hayin yanlış ise bu TDK dan kaynaklanır. Bir çok yerde biz haine hayin deriz. Çamur-çamır, yağmur - yağmır, hain - hayin.hatta ve hatta bu katil kelimesi de bence yanlış. Ka hecesini uzatan hiçbir ibare yok bu kelimede. Oysaki biz bu kelimeyi kaatil gibi uzatarak söyleriz. Alfabemizin yetersiz olduğuna inanıyorum. İlkokul 3. sınıftan beri bu görüşüm değişmedi.
 • ErtuğrulErtuğrul9 ay önce
  Senin paran yetmez o okullara göndermeye Mehmet.
 • Osmanlı kadını Osmanlı kadını 9 ay önce
  Mehmet Bey,Ertuğrul BeyeTürkçe'yi soruyorsunuz ama siz de hiç tanımadığınız birine; "sen" diye hitap ediyorsunuz:)))) nezaket yazım hatalarından daha önemlidir.Saygılar.....
 • Ertuğrul Ertuğrul 9 ay önce
  Duesseldorf da
 • Ferhat Ferhat 9 ay önce
  Türkiye bir cennet ama her ağızlarını açtıklarında kin ve nefret kusan ,milleti ayrıştıran yöneticiler içinde yaşanmaz ve huzursuz bir ülke haline getiriyorlar.Gün geçtikçe de yaşanmaz hale geliyor turist gelse nolur gelmese nolur huzurumuzyok ise. Kadıki dünyada artık turist istemeyen ülkeler var.
 • MehmetMehmet9 ay önce
  "Hayinler" :)))Hangi okulda Türkçe öğrendin sen? Bilelim ki çocukları göndermeyelim oraya.
 • Ertuğrul Ertuğrul 9 ay önce
  Bu hayinler olmasa Türkiye bir cennet.

Günün Karikatürü

19 Ekim 2018