Türkiye'nin büyümesi İngilizleri rahatsız etti!

İngiliz The Economist dergisi, bu haftaki sayısında İranlı turistlerin son dönemde Van'a gösterdikleri ilgiden rahatsız oldu.

11 Kasım 2017 Cumartesi 12:58
Türkiye'nin büyümesi İngilizleri rahatsız etti!

Her dönemde Türkiye'ye yönelik yürütülen gizli projelerde arka planda yer alan İngiltere ve İngiliz medyası algı operasyonları çekmeye devam ediyor. Türkiye'nin ve bölgenin istikrara kavuşmasını istemeyen İngilizler, İranlı turistlerin Türkiye'de tatil yapmasından da rahatsızlık duydu. İngiliz Economist dergisi Avrupalı turistlerin terör nedeniyle Türkiye'ye gelmediğini öne sürdü.

Economist dergisinde "Neden İranlılar, çalkantılı Türkiye'de tatil yapıyor?" haber başlığıyla yayınlanan yazıda, "Bir dizi terör saldırısı, başarısız darbe girişimi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hükümetinin devam eden kovuşturmaları nedeniyle Türk turizminin zor günlerden geçtiği" iddia edildi.

İNGİLİZ DERGİNİN HEZEYANLARI

Özellikle Batılıların Türkiye'den uzak durduğunu savunan dergi, İstanbul ve Akdeniz kıyılarındaki birçok otelin tutunabilmek için fiyatlarında büyük indirime gittikleri iddiasında bulundu.

Economist, İranlı turistlerin Van'a olan ilgisinin nedenlerini ise şöyle sıralıyor; "Bazıları, turistik yerler için geliyor. Bunlara kentin kıyısındaki büyük göl, göldeki bir adaya inşa edilmiş 1100 yıllık bir Ermeni kilisesi ve bölgenin beyaz kürklü, garip göz renkli kedileri de dahil. Bazıları da alışveriş merkezlerini seviyor ve bavullarını İran'dakinden çok daha ucuza alabildikleri pantolonlar ve polo gömleklerle dolduruyor. Ancak, çoğu biraz rahatlamak için geliyor.''

Haber Tarihi: 11 Kasım 2017 Cumartesi 12:58

YORUM YAZ

  • agirdemagirdem3 ay önce
    Pkk vebasi bitince insallah van daha da guzellesecek.olaya bakin, iranda 3.sinif vatandas olan kurtlerden alisveris yapmak icin kuyruga giren persler...Allah devletimize zeval vemesin.Munafik kafir ingilizler bertaraf etsin

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 24.02.2018