İnançlı ve Bilinçli Nesiller ASFA'da buluşuyor

28 yıl önce Rahmetli Prof. Dr. Esad Çoşan tarafından dershane olarak hizmete başlayan Asfa Eğitim Kurumları, 1991 yılından bugüne ilk, ortaokul lise hizmetleri veriyor.

20 Eylül 2015 Pazar 00:10
İnançlı ve Bilinçli Nesiller ASFA'da buluşuyor

Geleceğin aydınlarını yetiştirirken velilere, ''Çocuğunuzu taklit ve ezberden ibaret eğitimlere teslim etmeyin'' mesajı veren kurumun Genel Müdürü Belma Uysal, yeni eğitim yılında Asfa’ya özgü özel müfredatları ve planladıkları projeleri anlattı.

 

Yaz ayları hazırlıkla geçti

Yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarına geçen yıldan başladıklarını vurgulayan Belma Uysal, ''Özellikle sınava hazırlanan YGS-LYS ve TEOG öğrencilerimize, dershanelerin kapanmasını da hesaba katarak geçen yılın ikinci döneminden başlayan bir program yaptık. Haziranda okullar kapandıktan sonra da program bir hafta daha devam etti. Yaklaşık 6 haftalık dinlenmeden sonra dersler Ağustos ayının 3. haftasında tekrar başladı ve son hızla devam ediyor. Ayrıca oryantasyon ve hizmet içi eğitim programları için tüm öğretmenlerimizle 17 Ağustos’ta seminerlerimize başladık. 1 Eylül’de 5. sınıflarımıza yönelik İngilizce takviye derslerimiz başladı ve hâlâ devam ediyor'' dedi.

 


Farkındalık projelerimiz devam edecek

Geçen yıl büyük katılımla gerçekleştirilen Önce Namaz, İlla Edep, Sanal Esaret, Ekranın Üç Yüzü gibi farkındalık projelerine bu yıl da devam edeceklerini kaydeden Uysal, ''Ayrıca Yetimin Yanında Ol, Öğretmenime Sevgilerle, Canım Peygamberim ve Kötü Söze Hayır projelerimizi hayata geçirmek istiyoruz. Hâlihazırda üzerinde çalıştığımız daha başka projelerimiz de mevcut, zamanla bunları da gerçekleştireceğiz inşallah'' diye konuştu. 

Asfa'nın 5 temel ilkesi

''Asfa Eğitim Kurumları olarak misyonumuzu 'Hayırlı nesiller yetiştirmek' olarak belirledik'' diyen Belma Uysal, “Her güzel işi en mükemmel şekilde yapmaya odaklanmış, özgür düşünen, sağduyulu, insanlığa gerçek iyilik yolunda hizmet edecek, eğitim, ahlak, inanç ve öz güven açısından yeterli donanıma sahip bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu hedefe manevi ve ahlaki eğitim, spor ve beden eğitimi, sosyal gelişim, yaşam becerileri ve yabancı dil eğitimi ile ulaşacağız'' mesajı verdi.

 

Öğretim anlayışındaki en temel farklılıklara da değinen Uysal, ''Biz öğrencilerimizin her yönden tam olarak yetişmelerini arzuluyoruz. Okulun sadece ders işlenen bir yer olmadığını düşünüyoruz. Bu yüzden öğrencilerimize akademik derslere ek olarak onların manevi gelişimini sağlayacak Kuran-ı Kerim, Siyer ve Güzel Ahlak, sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlayacak spor ve beden sağlığı, hayatı kolaylaştıracak yaşam becerileri, iletişim yeteneklerini arttıracak sahne ve öz güven derslerimiz bulunmaktadır. Kısacası çocuklarımızın hayatta karşılaşabilecekleri her şeyle önce okulda karşılaşmalarını istiyoruz'' dedi.

 

Asfa Eğitim Kurumlarında yaşam becerileri merkezinin de bulunduğuna dikkat çeken Belma Uysal,''Bu merkezimizde tamir- bakım atölyesi, mutfak atölyesi, resim atölyesi, müzik atölyesi bulunmaktadır. Ayrıca spor ve beden sağlığı eğitimleri için içerisinde kapalı spor salonu, yüzme havuzu, cep sineması, fitness ve bilek güreşi salonu, okçuluk poligonu, tırmanma duvarı ve jimnastik salonu bulunan Asfa Spor ve Kültür Merkezimiz bulunmaktadır. Buna ek olarak bilimsel proje çalışmalarının yapıldığı bilim merkezlerimiz de kampüsümüzde yer almaktadır'' diye konuştu.

 

ASFA Nerelerde hizmet veriyor?

Anaokulu eğitimi veren çocuk kulüpleri, ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi kademelerinde İstanbul ve Ankara’da kampüsleri bulunan ASFA, İstanbul’da Üsküdar-Bağlarbaşı, Acıbadem ve Koşuyolu’nda, Avrupa yakasında Fatih semtinde, Ankara’da ise Etimesgut’ta konumlandı. Fatih’teki okul ise çağın ihtiyaçları doğrultusunda fiziki olarak yenileniyor.

 

ASFA bu yönleriyle de farklı

-Akademik başarılarını sosyal, sportif, sanatsal ve bilimsel faaliyetlerle destekleyen Asfa’da diğer kolej öğrencilerini kıskandıracak fiziki ortamlar mevcut. Spor salonları, kapalı yüzme havuzu, sinema salonu, yaşam becerileri sınıfları, akıllı derslikler, 3 boyutlu projeksiyonlu sınıflar…

-Anaokulunda Kur’an-Kerim’i güzel okuma ve Kur’an Arapçası dersleri veriliyor.

-İlkokul 3. Sınıfındaki öğrenciler beden eğitimi derslerinde yüzme eğitimi alıyor.

-Hazırlık sınıfları sınavlarında başarılı olmaları için 5 ve 9. Sınıf öğrencilerine yoğunlaştırılmış İngilizce dersleri veriliyor.

-Asfa Gençlik ve Spor Kulübü vasıtasıyla spor, sanat ve izcilik faaliyetleri gerçekleştiriliyor.

-Yaşam becerileri sınıfları veli ve öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor.

 


Mehmet UFUK - egitimrehberi / 20 Eylül 2015