İlim yayma’dan millete kurşun sıkan çıkmadı!

İlim Yayma Vakfı Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı, FETÖ’nün darbe teşebbüsünü hatırlatarak, “Bu ocaktan çıkan hiçbir genç, ekmeğini yediği vatanına kurşun sıkmadı. O sözde altın nesil safsatalarıyla ihanet edenlerden olmadı” dedi.

20 Mart 2017 Pazartesi 06:15
İlim yayma’dan millete kurşun sıkan çıkmadı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlim Yama Vakfı’nın Haliç Kongre Merkezi’ndeki Genel Kurulu’nda çarpıcı açıklamalar da bulundu. Konuşmasında 15 Temmuz akşamı FETÖ’nün giriştiği darbe teşebbüsüne atıfta bulunan Erdoğan, “Bu ocaktan çıkan hiçbir genç ekmeğini yediği vatanına kurşun sıkmadı. O sözde altın nesil safsatalarıyla ihanet edenlerden olmadı. Orduyu, polisi yargıyı ele geçirdik. Öyleyse biz yaparız diyenler. Bir gecede ilahi tokadı yiyerek, milletimizin duruşuyla bozguna uğramıştır” dedi.  

MASKELİ BALO SONA ERDİ

 Cumhurbaşkanı şöyle devam etti: “Bu çatının altında yetişmiş hiçbir genç vatanına, milletine kurşun sıkmadı. Vakfımıza gönül vermiş hiçbir kardeşim İslam düşmanlarına kapıkulu olmadı. Sadece güç ve tahakküm olduğunda ise FETÖ’nün düştüğü ihanet çukuruna yuvarlanmak kaçınılmaz hale gelir. Sinsice kurulan planlar bir gecede boşa çıkar. Biz yaparız diyenler bir gecede ilahi tokadı yiyerek, milletimizin o duruşuyla yerle yeksan oldular. Paraya, makama kul olanların nasıl yer ile yeksan olduğunu gördük.” 

Avrupa’ya da sert mesajlar yollayan Erdoğan, “Şimdiye kadar maşalarıyla, sırtını sıvazladıkları terör örgütleriyle, 1 dolarlık ajanlarıyla bizi sıkıştırmaya çalışanlar bizzat sahaya indirler. Artık maskeli balo sona erdi. Güçlenen Türkiye’den duydukları rahatsızlığı saklamıyorlar. Yıllardır içlerinde biriktirdikleri nefreti kusuyorlar” ifadelerini kullandılar.  

MİLLETİ SÖMÜREN KAYBETTİ

14 yıldır bu ülkede kaybedenlerin olduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti: “Faiz düzeni üzerinden milletin ekmeğine, emeğine ortak olanlar kaybetti. Darbecilerin hazırladığı anayasalar tarafından kollanan, korunan vesayet odakları kaybetti. Kürt kardeşlerimizin hayatlarını çukurla, hendekle karartan terör baronları kaybetti. 16 Nisan bir kırılma günü. Hayır diyenlere bakıyoruz, bunlar 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne de, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne, Osman Gazi Köprüsü’ne, Marmaray’a da, Avrasya Tüneli’ne de hayır dediler. 18 Mart Çanakkale Köprüsü’ne de utanma olmasa hayır derler. Demek ki doğru yoldayız.”

FEYZİOĞLU’NA SERT TEPKİ

Metin Feyzioğlu’na da sert çıkan Erdoğan, “Türkiye’den Barolar Birliği Başkanı oraya gidiyor, terör örgütü uzantılarıyla toplantılar yapıyor. Sözde hukukçu, sözde profesör. Demek ki istikamet üzereyiz. Kandil’deki hayır diyorsa, onlarla hareket edilir mi? İmralı’daki ülkemizdeki katiller değil mi? Bunlarla hareket etmek düşündürücü değil mi?” dedi. 

FAŞİST, NAZİ AVRUPA! 

Avrupa’daki faşist uygulamalara da set tepki gösteren Erdoğan, şunları ifade etti: “Hollanda’da bizi sayımızı azaltmakla tehdit ediyorlar. En az 5 çocuk yapın. Rahatsız olmuşlar. Senin vatandaşın değil mi; 3 de yapar 5 de yapar. Şuurlu bir yaklaşım gösterildiği zaman bunlar hortluyorlar. Utanmasalar yeniden gaz odalarını, toplama kamplarını gündeme getirecekler. Biz Srebrenitsa’yı unutabilir miyiz? İşte bu Hollanda zihniyeti budur. Faşist diyince rahatsız oluyorlar” ifadelerini kullandı Merkel’e Nazi benzetmesini yenileyen Erdoğan, “Merkel, sen şu anda Nazi uygulaması yapıyorsun. Senin görevin terörist örgütün destekçilerine sahip çıkmak değil, onları teslim etmektir.”

 

Haber Tarihi: 20 Mart 2017 Pazartesi 06:15

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü