Seçim 2019 Sayfası

İkisi de aynı kafadan! Kılıçdaroğlu ve Esed'in karın ağrısı aynı...

Türk ordusu Afrin’e yaklaşınca Esed, milislerini harekete geçirdi. Bu sayede CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “Afrin merkeze girmeyin” çığlıklarının nedeni belli oldu. Suriye’de yaşanan son gelişmeler, Esed’le Kılıçdaroğlu’nun karınlarının aynı nedenle ağrıdığını ortaya koydu.

22 Şubat 2018 Perşembe 12:34
İkisi de aynı kafadan! Kılıçdaroğlu ve Esed'in karın ağrısı aynı...

Türkiye’nin her gün biraz daha Afrin’e yaklaşmasından rahatsız olanlar Türkiye’yi hedefinden döndürmek için canla başla çalışıyor. Türkiye ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hedefine kararlı adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Afrin merkezinin kuşatılmasına az kaldı” açıklamasından sonra Esed milisleri Afrin’e doğru harekete geçti ancak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin top atışları ile geri çekilmek zorunda kaldılar.CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Afrin merkeze girmeyin” çığlıkları karşısında Türkiye’nin Afrin’e yaklaşmasıyla Esed’in harekete geçmesi kafalarda soru işaretleri bıraktı. Bu konuda aynı yemeği yiyen Kılıçdaroğlu ve Esed’in karınlarının da aynı sebeple ağrıdığı gün yüzüne çıktı.

BİZ SAHADA İLERLEDİKÇE PANİKLİYORLAR

Milat'tan Koray Taşdemir'e konuşan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, “Biz sahada ilerledikçe panikliyorlar. Yeni teklifler, farklı oyunlar ve türlü türlü numaralarla önümüze gelmeye devam edecekler” dedi. Esed milislerinin Afrin’e hareke geçmesi karşısında telaşlanan sözde aydınlara da değinen Sofuoğlu, ABD ve Rusya'dan korkanları bir yana bırakalım. Esed'den bile korkusunun kokusu 7 kuşak öteden duyulan aydıncıklara ne demeli? Bunların kafası hiç mi çalışmıyor! Kriz büyük olsa (Türkiye, Rusya, İran) 3'lü zirve neden yapılsın” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU,AFRİN'İ ESED'E AYIRDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Afrin merkeze girmeyin’ sözlerini hatırlatan Sofuoğlu, “Afrin'e kim girmeye hazırlanıyor? Tabii ki Esed. Kılıçdaroğlu’nun bundan habersiz olma ihtimali var mı? Peki Afrin'i kimin için boş tutmaya çırpınıyor anlıyor musunuz? Şimdi Afrin'i Türkiye'ye değil de Esed'e ayıran bu Kılıçdaroğlu vatan dostu öyle mi?” dedi.Esed’in Afrin’e girmesinin intihar olacağını belirten Sofuoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Eğer girerse bu durum Türkiye için muhteşem sonuçlara yol açar. Afrin için Suriye'ye giren Türkiye'nin önünde Halep'in yolu açılır Misak-ı Milli’nin Suriye ayağı tamamlanır.Askeri az olduğu için paramiliter güç kullanan rejim cephelerde peşpeşe yenilgiler alır.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Afrin merkeze girmeyin” çığlıkları karşısında Türkiye’nin Afrin’e yaklaşmasıyla Esed birliklerinin harekete geçmesi kafalarda soru işaretleri bıraktı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Şubat 2018 Perşembe 12:34

YORUM YAZ

 • ihsihs1 yıl önce
  Zaten CHP Esad ile aynı düşündüğünü gizlemiyor ki!
 • MilletMillet1 yıl önce
  Bunlar kan kardeştir ,başka kardeşlikleri de var ama burada zikretmeye gerek yok keza cümle alem bilmektedir.
 • avcı demiravcı demir1 yıl önce
  Biz kimin ne olduğunu biliyoruz.seçimde görüşürüz.
 • kahramankahraman1 yıl önce
  ikiside türkiye yada müslümanlarla uğraşıyor
 • UykucuUykucu1 yıl önce
  Dunyadaki butun Turk/Islam dusmanlarinin mahalli mumessili cehape.
 • neconeco1 yıl önce
  ONUN BİR VATAN HAİNİ OLDUĞUNU BÜTÜN DÜNYA BİLİYOR BÜTÜN GERÇEK CHP LİLERİN SÖYLEDİKLERİ DE BÖYLE

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019