İFAM'dan fitneye geçit vermeyen açıklama geldi

İFAM'dan Şenocak hocanın Diyanet tarafından açılan soruşturma sonrası açığa alınması ile ilgili sosyal medyada yapılan yorumlara ilişkin açıklama geldi.

10 Kasım 2017 Cuma 11:44
İFAM'dan fitneye geçit vermeyen açıklama geldi

İlmi ve Fikri Araştırmaları Merkezi’nden (İFAM) Dr. İhsan Şenocak’ın Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan soruşturma sonrası açığa alınması ile ilgili sosyal medyada yapılan yorumlara ilişkin açıklama yapıldı. Ehli sünnet camiası ile Diyanet arasında fitne çıkarma amaçlı aşırıcı yorum ve kampanyalara herhangi bir desteklerinin olmadığı belirtilen İFAM açıklamasında, İhsan Şenocak’ın sevenlerine de itidal çağrısında bulunuldu.

“TASVİP ETMİYORUZ”

İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi’nden (İFAM) yapılan açıklamada, “İhsan Şenocak’ın şahsına açılan bir soruşturma neticesinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açığa alındığı siz kıymetli kardeşlerimizin malumudur. Bu kararın duyulmasıyla birlikte hassaten sosyal medyada karara #DiyanettenHiyanet hashtag’ı üzerinden verilen tepkiler belli bir çevre tarafından kurumumuza mâl edilmiş ve bu olay İFAM aleyhine yürütülen bir tezvirat kampanyasına dönüşmüştür. Sosyal medya platformu Twitter’da açılan bu hashtag’e ne İhsan Şenocak’ın şahsi hesabından ne de İFAM’ın kurumsal hesabından kesinlikle tweet atılmamış ve destek verilmemiştir” denildi.

Diyanet’e yönelik haddi aşan ithamların kabul edilemez olduğunun vurgulandığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “İhsan Şenocak, tâkati nisbetince yapmış olduğu çalışmalarla milletimiz nezdinde teveccühe mazhar olan ve kendisine muhabbet duyulan bir ilim adamıdır. Bundan hareketle milletimizin bir kısmının karara tepki göstermiş olmasını tabii karşılıyor lakin ‘Diyanetten Hiyanet’ gibi terkiplerle bunun dile getirilmesini asla tasvib etmiyoruz.


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 10 Kasım 2017 Cuma 11:44

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    20 Ekim 2018