İdlib’de DAEŞ yapılanması çökertildi

HTŞ İdlib’e bağlı En Neyrab’da DAEŞ’e bağlı bir hücre evine baskın düzenledi.

10 Kasım 2017 Cuma 15:38
İdlib’de DAEŞ yapılanması çökertildi

HTŞ İdlib’e bağlı En Neyrab’da DAEŞ’e bağlı bir hücre evine baskın düzenledi.

Düzenlenen baskında aranan iki şahıs ölü olarak ele geçerken iki şahısında intihar etmesiyle toplam 4 DAEŞ militanı öldürüldü. Heyet Tahriruş Şam’a bağlı İstihbarat Birimleri,yaptıkları araştırmada EnNeyrab’da, saklanmakta olan örgüt üyelerinin yerlerini tesbit ettiler.

Daha önce İdlib’de bir kuyumcuyu soyan ve işletme sahibini kafir malını ganimet olarak gördüğü için oğullarıyla beraber hırsızlık yapan Ebu Abdurrahman ve beraberindeki bir kişinin saklandıkları yerin ihbarını alan HTŞ birimleri olay yerine vardıklarında çatışma çıktı.

Çatışmada daha önce HTŞ’ye bağlı Polis birimine suikast düzenleyip bir polisi katletmekten aranan şahsı ile beraber kuyumcu soyguncusu Ebu Abdurrahman öldürüldü. Olay erinde teslim olmayı reddeden iki örgüt üyesi bomba yüklü kemerlerini patlatarak intahar etti. Kaldırkları binada çok sayıda patlayıcı fünye, hazırlanmış yelekler, 3 adet AK-47 tüfek, 1 Adet Benelli M3 pompalı tüfek, 1 adet 5.56 mm M16 tüfek, bu tüfeklere ait mermi ve şarjörlerle telsiz ve haberleşme ekipmanları ele geçirildi.

HTŞ son zamanlarda DAEŞ militanlarınca düzenlendiği bilinen ve artan suikastlar ve bombalama eylemlerine karşı etkin operasyonlar düzenleniyor. Son olarak bu sabah Kefer Taharim – Ermenez karayolunda yola yerleştirilen bomba patlatıldı. Ölü ve yaralılar hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı.

Günün Özeti

Haber Tarihi: 10 Kasım 2017 Cuma 15:38

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    15 Aralık 2018