İddianameye girdi! Sözcü'nün sahibi FETÖ yöneticisi çıktı

Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 kişi hakkında yürütülen soruşturma sonucunda iddianame hazırlandı.

02 Ekim 2017 Pazartesi 21:25
İddianameye girdi! Sözcü'nün sahibi FETÖ yöneticisi çıktı

Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 şüpheli hakkında yürütülen soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, şüpheli Akbay'ın ''silahlı terör örgütünü yönetme'' ve ''terör örgütü propagandası yapmak'' suçundan 30 yıla kadar, diğer 3 şüphelinin ise ''Silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek yardım etme'' suçundan 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosunca Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay ile gazetenin internet sorumlu müdürü Mediha Olgun, muhabir Bekir Gökmen Ulu ve gazetenin muhasebe müdürü Yonca Yücekaleli hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Soruşturma sonucunda savcı Asım Ekren tarafından hazırlanan 73 sayfalık iddianamede, şüpheli Akbay'ın ''silahlı terör örgütünü yönetme'' ve ''terör örgütü propagandası yapmak'' suçlarından 16,5 yıldan 30 yıla kadar, diğer şüpheliler Olgun, Ulu ve Yücekaleli'nin ise ''silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek yardım etme'' suçundan 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Başsavclıkça onaylanan iddianame, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Haber Tarihi: 02 Ekim 2017 Pazartesi 21:25

YORUM YAZ

  • BurhanBurhan4 ay önce
    Daha hiçbişey ilan edilmiş değil sadece iddia. Senin bildiğin şans oyunu olan değil, yani kanıtlanmaya muhtaç olan suçlama.
  • ProjectProject4 ay önce
    Malumun ilanını sizden öğrenecek değiliz projektör kardeş.... Biz ne ilanlar gördük. Gerçi bu biraz zorlama biraz da önyargılı olmuş. Fotoşoplu resimden belli. ( BU ARADA PROJEKSİYON PSİKATRİDE BİR SAVUNMA DURUMUDUR. KİŞİ KENDİ HATALARINI YADA YANLIŞLARINI İNKAR ETMEK İÇİN KARŞISINDAKİNE YÜKLER. SANKİ TÜM BUNLARI KENDİ DEĞİL DE O YAPMIŞ İZLENİMİ YARATMAYA ÇALIŞIR. BUNDAN İKİNCİL KAZANÇ UMAR. BU DURUM BUGÜN İKTIDAR ÇEVRELERİ TARAFINDAN SIKÇA KULLANILMAKTADIR.)

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 22.02.2018