Huzur için Müslümanlar beraber hareket etmeli!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Malezya’daki temasları sürüyor. Uluslararası Arakan Konferansı için beraberindeki heyet ile birlikte Kuala Lumpur’a giden Karamollaoğlu, konferans öncesi bir dizi temasta bulundu.

16 Mart 2017 Perşembe 02:02
Huzur için Müslümanlar beraber hareket etmeli!

Uluslararası Arakan Konferansı’na katılmak üzere beraberindeki heyet ile birlikte Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’a giden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun temasları sürüyor…

DAHA FAZLA ÇABA HARCANMALI

Siyasi komplolar ile karşı karşıya kalarak 2015 yılında hapse atılan Malezya eski Başbakan Yardımcısı Enver İbrahim’in eşi ve Malezya Halkın Adaleti Partisi Genel Başkanı WanAzizah ile görüşen Karamollaoğlu, siyasi çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Malezya ve İslam dünyası hakkında fikir teatisinde bulunan Karamollaoğlu, Müslüman ülkelerin bir araya gelmesi gerektiğini, bunun için Müslüman liderlerin çaba göstermesi gerektiğine işaret etti.

HALKIN ADALET PARTİSİ’NE ZİYARET

SİYASİ komplolar ile karşı karşıya kalarak 2015 yılında hapse atılan Malezya eski Başbakan Yardımcısı Enver İbrahim’in eşi ve Malezya Halkın Adaleti Partisi Genel Başkanı Wan Azizah ile görüşen Karamollaoğlu, siyasi çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Malezya ve İslam dünyası hakkında fikir teatisinde bulunan Karamollaoğlu, Müslüman ülkelerin bir araya gelmesi gerektiğini, bunun için Müslüman liderlerin çaba göstermesi gerektiğine işaret etti. Karamollaoğlu, siyasi partiler arasındaki ilişkileri açısından önemli bir ziyaret olduğunu kaydederek, Müslümanların bir ve beraber hareket etmeleri gerektiğine işaret etti. Karamollaoğlu, Enver İbrahim’in hapiste olmasından dolayı da üzüntü duyduklarını ifade ederek eşi Van Azizah’a geçmiş olsun dileklerini iletti.

Siyasi komplolar ile karşı karşıya kalarak 2015 yılında hapse atılan Malezya eski Başbakan Yardımcısı Enver İbrahim’in eşi ve Malezya Halkın Adaleti Partisi Genel Başkanı WanAzizah ile görüşen Karamollaoğlu, siyasi çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

D-8’İN KURULUŞUNDA ETKİSİ OLMUŞTU

Beş yıl hapis cezasına çarptırılan Enver İbrahim, Malezya siyasi hayatında önemli bir isim. Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’ın yeni bir dünya idealiyle yola koyularak kurduğu D-8 oluşumunda Malezya’nın da yer almasında önemli katkıları olan Enver İbrahim, sonraki yıllarda siyasi komplolara kurban edilmişti. Hakkında birçok konuda davalar açılan İbrahim, en son 5 yıllık hapis cezası verilerek iki yıl önce zindana konulmuştu.

Kaynak: Millî Gazete

Haber Tarihi: 16 Mart 2017 Perşembe 02:02

YORUM YAZ

 • Cemil nadir özgünCemil nadir özgün1 yıl önce
  Huzur için MÜSLÜMANLIKTAN VAZGEÇMELİ.
 • MustafaMustafa1 yıl önce
  Huzur için Müslümanlar beraber hareket etmeli! Siz neden "hayır" diyenlerle beraber hayır oyu kullanacaksınız? Müslümanlar EVET derken, samimi olmak gerek,
 • kartalkartal1 yıl önce
  Ulan uyuz,,, sen değilmisin kendi memleketinde , pkk ile , avrupalılar ile, koministler ile iş tutan. Utanmadan birlikten bahsediyor
 • VahdetVahdet1 yıl önce
  Göbeklerinizin büyüklüğü davaya olan aşkınızı gösteriyor sanırım.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü