Hürriyet'ten skandal başlık

Hürriyet, Rusya'nın Suriye'de askeri üs kuracağına dair yalan haberi skandal bir başlıkla duyurdu. Gazete, Rusya tarafından saatler sonra yalanlanan haberi "Türkiye'ye hiç beklemediği darbe Rusya'dan geldi" başlığıyla vermesi tepkilere neden oldu.

20 Mart 2017 Pazartesi 21:32
Hürriyet'ten skandal başlık

Rusya'nın Suriye'de askeri üs kuracağı ve PYD'li teröristleri eğiteceği iddiasına ilişkin haberi Hürriyet skandal bir başlıkla verdi.

Hürriyet, saatler sonra yalanlanan haberi, "Türkiye'ye hiç beklemediği darbe Rusya'dan geldi!" başlığı ile okuyucularına duyurmuştu.

Hürriyet'in başlığı sosyal medya üzerinden büyük tepki gördü.

Rusya: Afrin'de üs kurma planımız yok

Rus Savunma Bakanlığı, Suriye'de yeni askeri üs kurma planlarının olmadığını açıkladı.

Bakanlığın TASS ajansında yer alan açıklamasında, "Rusya, Suriye'de yeni askeri üs kurmayı planlamıyor." ifadelerine yer verilerek, Rusya'nın Suriye'deki ateşkesi gözlem merkezine ait bir biriminin "ihlalleri önlemek amacıyla" Afrin yakınlarında terör örgütü PYD/PKK ile Özgür Suriye Ordusu'nun temas hattına konuşlandırıldığı belirtildi.


Haber Tarihi: 20 Mart 2017 Pazartesi 21:32

YORUM YAZ

 • aronaron1 yıl önce
  RABBİM HEPİMİZİ ŞERLERİNDEN KORUSUN,DEVLETİMİZİN ÖNÜNÜ TOPLUMUMUZUN DÜNYA VE AHİRETTE YOLUMUZU AÇSIN İNŞALLAH,hayırlısıynan A.S.A.S.MUHAMMED
 • DEVLETDEVLET1 yıl önce
  Rusya olan münasebetlerimize gölge düşürmek için,katil Batı tasmasını tuttuğu köpeğini havlatmış, lakin istikameti belli olan Devletimizi,Biiznillah artık kimse dizginleyemez.
 • ASIASI1 yıl önce
  Bu adi seref yoksunu gazete Hürriyet tasmasi tasiyan Dogan gurubunu kapatmak icin neyi bekliyorsunuz halen.
 • TMTM1 yıl önce
  hurrniyet gasdesini kapatmalıyız.
 • FetojammerFetojammer1 yıl önce
  "Haber kaynagi guvenilir degilse itibar etmeyin,arastirin,oyle hukum verin"

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü