Hükümetten Avusturya'ya 'Erdoğan' cevabı

Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz'un 'Erdoğan referandum için gelmesin' sözlerine Ankara'dan yanıt geldi.

Eklenme: 27 Şubat 2017, 22:09

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada, bir soru üzerine Avusturya Dışişleri ve Enformasyon Bakanı Kurz'un açıklamalarına cevap verdi.

Avusturyalı Bakan'ın "Erdoğan referandum için gelmesin" sözlerine tepki gösteren Kurtulmuş şunları söyledi:

"Vatandaşlarımızın Türkiye'nin Cumhurbaşkanını, yeni hükümet sistemi modeli içerisindeki hükümet başını seçebilecekleri bir referandumun, ne yönde oy kullanacaklarsa kullansınlar, orada yaşayan Türk vatandaşlarına açık olması demokrasinin bir gereğidir. Buna mani olmak ya da buna mani olmaya ilişkin söz söylemek demokrasiyi eksik, yanlış anlamaktır."

Kurz, "Avusturya'da yaşayan Türkiyeliler arasında ayrışmaların derinleşmesi, entegrasyon sürecine de olumsuz etki yapıyor." ifadelerini kullanmıştı.

 
Haber Tarihi: 27 Şubat 2017, 22:09
HABER YORUMLARI
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

iskender

Pisrail'deki sırtlanlar, yilanlar homurdanınca ses wien ( viyanadaki,batıdaki piçlerden geliyor. ) Yillar önce avusturya devlet istatik enstidüsü açikladı. Avusturyadaki dağan çocukların yüzde otuzsekizinin babası bilinmiyor. FAZLA SÖZE GEREK YOK. Büyüyüp bakan olmuşlar. !!!

Cevapla

Şevket

Avusturyayı küçük görenler size diyorum, Osmanlı en güçlü olduğun dönemde Avusturyayı yenememiştir, Viyana kapılarından yenik olarak geri döndük ve bir daha da gidemedik. Avusturyadan daha iyi oldğumuz tek bir konu dahi yoktur. Silahımızı, mühimmatımızı, teçhizatımızı Avusturyadan satın alıyoruz. Milli tankımızın motorunu bile Avusturya yapıyor. Öğrenin Avusturyanın ne olduğunu.

Cevapla

Ebu Bekir El Lubnani

Laa sebastiyan pizzam nerde kaldı be oğlum?

Cevapla

isuzgen

böyle densizleri bakan yapan da suç ne biçim devlet Avusturya yanlış yapıyor

Cevapla

Mg

Hoşt kö. sende kim oluyorsun

Cevapla

Kemal

Çayı demle sebastiyan bu gece mevzu derin

Cevapla

Ali

Ay senin gibi bakanın... Neyin bakanısın sen, nereye ya da neye bakarsın sen? Türkiyeyi ilgilendiren bir seçim için Türk Yöneticiler vatandaşlarını ziyaret edeceğini anlayabildin mi delikanlı? Ulan bu mütekebbirliğinizin altında ezileceksiniz. Ezilesiniz de, yine Tayyibe bile muhtaç kalasınız!.

Cevapla

Halil Zafer DEMİRKAYA

Avusturya'lı bakan terbiyesizlik etmesin. Avusturya'nın da,Belçika 'nın da Almanya'nın arka bahcesi oldugunu tümünün ortak ozelliginin İslâm alemine salıverdikleri tüm terör orgütlerinin baş himayecisi bu iki yüzlü "Medeni kılıklı Vahşi BATI " oldugunu Milletimiz de Devletimiz de Çok iyi biliyor.ALLAH 'a şükür.

Cevapla

Zehra Tezcan

Kepcekulakli ibiş, Reis oraya gelecek! Elinden geleni ardina koyma! Diz cökeceksiniz ulan, Reis'in bir türlü bükemediginiz elini öpeceksiniz!

Cevapla

ali

türk yetkilileri dünyaya sizde demokrasi eksikliği var diyor türkiyede demokrasi hukuk yok sözde demokrasi özde sıfır...

Cevapla

Cemil nadir özgün

.bizim Bakanın çeyreği bile olamaz.

Cevapla

Abdullah

Hayret, tokat gibi cevap yazmamışsınız. Milli ve yerli tankımızın motorunu yapmaktan vazgeçen Avusturya küsmesin diye utandınız herhalde.

Cevapla

Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?