HÜDA-PAR referandum öngörüsünü açıkladı

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, referandumda kararlarının 'evet' olduğunu sandıktan da evet fazla çıkacağını öngördüklerini söyledi.

08 Mart 2017 Çarşamba 15:44
HÜDA-PAR referandum öngörüsünü açıkladı

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Biz referandumda memleket hayrına olacağını düşündüğümüz için kararımızı 'evet' yönünde kullandık." dedi.

Genel Başkanı Zekeriya Yapıcığlu, parti il binasını gazetecilere yaptığı açıklamada, terör örgütü PKK’nın çukur siyaseti kapsamındaki saldırılarının ardından Şırnak'ta vatandaşın sıkıntılarını yerinde görme fırsatı bulduğunu söyledi.

Vatandaşın yaşadığı sıkıntılarına ilişkin rapor hazırlayacaklarını dile getiren Yapıcıoğlu, yaşananlardan ders çıkarılmasını istedi.

16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına dikkati çeken Yapıcıoğlu, "Biz referandumda memleket hayrına olacağını düşündüğümüz için kararımızı 'evet' yönünde kullandık. Bizim öngörümüz 'evet' oyunun daha fazla çıkacağı yönünde." ifadesini kullandı.

Yapıcıoğlu, bazı kesimlerin medyada kendilerine haksız eleştiri yaptığını işaret ederek, şöyle konuştu:

"Biz Kürt'üz ama ne Kürtçüyüz ne Türkçüyüz ne de IŞİD'çiyiz. Biz Müslümanız. Haksızlığa uğramış olanın kim olduğuna da bakmıyoruz. Onun hangi dili konuştuğunu, hangi etnik kimliği taşıdığını da sormuyoruz. Bir kişi haksızlığa uğramışsa biz onun uğramış olduğu haksızlığı dile getirmek isteriz."

Terör örgütü PKK’nın sermayesinin elindeki silah olduğunu belirten Yapıcıoğlu, siyasi destek verenlerin desteklerini çekmesi halinde terör örgütünün siyasetten ve şiddetten vazgeçeceğini kaydetti.

Haber Tarihi: 08 Mart 2017 Çarşamba 15:44

YORUM YAZ

 • Yusuf Yusuf 1 yıl önce
  Iste vatanini milletini seven kurtler bunlar. Diger hdpkk'lilar gibi kripto ermeni veya ermeni kirmasi deyiller.
 • MEHMETMEHMET1 yıl önce
  Bu sağduyusundan dolayı YAPICIOĞLU'ndan ve tüm ekibinden ALLAH ebeden razı olsun.. Yaşasın kardeşliğimiz.
 • Tarik Tarik 1 yıl önce
  Dayi senin allahina kurban
 • TcTc1 yıl önce
  ... nin dinci versiyonu ikisinindeortak ozelligi var
 • SavunanSavunan1 yıl önce
  Bbp ve saadet bu olgunluğu gösteremedi...
 • vatanvatan1 yıl önce
  Adam hayır dese vatan haini ... Ermeni PKK Ci edersiniz adamı ne yapsın adam hayirmi desin sizin gorusunuzde olmayan herkes .vatan ....olumsuz oluyor
 • teyyoteyyo1 yıl önce
  Iste gercek AKP.. ile HudaPar... elele nevet diyecekler. Hepinize HAYIR
 • yusufyusuf1 yıl önce
  Hizbullahçı hüdapar evet diyormuş.
 • ş.girgin ş.girgin 1 yıl önce
  barzani gelip ülkemin semalarında ...paçavrasını dalgalandırırken bu konuda ne düşündüğünüzü ifade etseniz.sakın geçiştirmeye kalkışmayın.aynı barzani irana da gitti ama arkalarında sadece iran ın bayrağı vardı ..paçavrası yoktu.iran ın ne özelliği varki o paçavrayı orada dalgalandıramadı...neler oluyor....
 • MhpMhp1 yıl önce
  Bunlar Kurtler degil beyler. ???Bunlar sizin bildiginiz hoca efendi dediginiz. Simdi ...diye adlandirdiginiz. T a r I k T l a r beyler.Basimiza Ne rezalet geldiyse Bunlar yüzünden geldi. Iste Bunlar gelecegin .... Bunlar Evet diyorsa ben zaten Evet demem. Bunlarla yanyana gelmek bile Turk milletini rahatsiz eder. Selametle Hayirli olsun.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018