HTŞ Kudüs için cihat çağrısı yaptı

Tahriru'ş Şam'ın dini liderlerinden Ebu'l Feth el Fergali, ABD'nin İsrail Büyükelçiliği'ni Kudüs'e taşıma kararı sonrası açıklamada bulundu.

07 Aralık 2017 Perşembe 18:41
HTŞ Kudüs için cihat çağrısı yaptı

ABD'nin İsrail Büyükelçiliği'ni Kudüs'e taşıma kararına tepkiler çığ gibi büyüyor. Devlet ve sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra söz konusu karara tepki gösterenler arasında cihat yanlısı kişi ve gruplar da bulunuyor. Taliban, El Şebab gibi grupların açıklamalarına bir yenisi daha eklendi.

Suriye'de faaliyet gösteren Tahriru'ş Şam Heyeti'nin (HTŞ) dini liderlerinden Ebu'l Feth el Fergali, dün ABD Başkanı Trump'ın söz konusu kararının ardından sosyal medyada bir açıklama yaptı.

El Fergali açıklamasında, ABD ve İsrail'in yanı sıra "Kudüs'ün cihat olmadan kurtulacağını söyleyenleri" de hedef aldı. HTŞ yöneticisinin açıklaması şu şekilde:

"Siyonistlerin elçiliginin Kudüs'e taşınması, Aksa'nın cihat olmadan özgürleşeceğini düşünen ahmak uşaklara Trump tarafından vurulan bir tokattır. Kudüs ve Tel Aviv'in Yahudilerin başkenti olması ancak ve ancak cihad ile engellenebilir. Bunların tümü İslam'ın topraklarıdır ve tümü özgürleşene kadar cihadı terk etmek caiz değildir. Müslümanlar için cihad yolu dışında izzet yoktur. Öyleyse haydi cihada..."

MepaNews

Haber Tarihi: 07 Aralık 2017 Perşembe 18:41

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    21 Kasım 2018