HSK'dan flaş karar! 7 hakim...

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK), iradeleri dışında ByLock IP'lerine yönlendirildiği belirlenen 7 hakim ve savcı ile ilgili kararını verdi.

03 Ocak 2018 Çarşamba 17:53
HSK'dan flaş karar! 7 hakim...

HSK 2. Dairesi, aralarında Tarsus Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı döneminde MİT TIR'larını durduran savcılar hakkında tutuklama kararı veren Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fatih Mehmet Aksoy'un da bulunduğu 7 yargı mensubu hakkında verilen görevden uzaklaştırma kararını kaldırdı.

Habertürk Haber Merkezi'nden Fevzi Çakır'ın haberine göre; Bu karar sonrası 1 yıl önce FETÖ'nün haberleşme ağı ByLock kullanıcısı oldukları gerekçesiyle açığa alınan 7 isim mesleğe dönmüş oldu.

İŞTE O İSİMLER

Görevlerine dönmelerine karar verilen 7 isim şöyle:

"Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi 1. Hukuk Dairesi Başkanı Muharrem Yılmaz, Bursa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fahrettin Baş, Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fatih Mehmet Aksoy, Ankara Vergi Mahkemesi Başkanı Ahmet Çimen, Safranbolu Savcısı Alper Zeki Gürel, Konya Bölge İdare Mahkemesi Üyesi Nurullah Çelik, Sungurlu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Serdar Softaoğlu."

Haber Tarihi: 03 Ocak 2018 Çarşamba 17:53

YORUM YAZ

 • goncagonca5 ay önce
  Baylookkullanmayan polisleri ne zaman arastiracaklar
 • IkraIkra5 ay önce
  Ey fetoculer bu kadar kul hakkinin altindan nasil kalkacaksiniz..?hic mi vicdaniniz yok?soru calmalar,adam kayirmalar,insan oldurmeler..allah cc sizi bildigi gibi yapsin..
 • SeyfeddinSeyfeddin5 ay önce
  Geçmiş olsun. Darısı bana
 • OrhanOrhan5 ay önce
  Soruşturma yapılmış ve sonunda mağduriyet giderilmiş,hukuk sisteminin ağır işleyişinden kaynaklanan bu tür mağduriyetlerin asgari düzeye inmesi hatta hiç olmaması temennimiz.
 • KaraKara5 ay önce
  Şimdi bunlar baylok kullanmismi kullanmamismi
 • ..............5 ay önce
  Fetöcülerin haklarına girdikleri bunca insan... Allah'tır imtihanı veren, sebat eden daima kazanır, bu dünyada olmasa öbür dünyada. Neyse ki haklılıkları ortaya çıkmış. Yavaş yavaş ama ancak böyle ayıklanıyor akla kara.
 • GayseriliGayserili5 ay önce
  Devletin beles ekmegi cok tatli galiba kapidan kovulanlar pencereden girmeye calisiyo
 • Salim Salim 5 ay önce
  Bütün fetocular tek tek cikiyor ben bu isten hic bi sey anlamadim yakinda hepsi çikacak heralde ak parti bu işi eline yüzüne bulaştirdi
 • OkurOkur5 ay önce
  Fetö ve fareleri,Allah sizlere kolay ölüm nasip etmesin! Bu insanların psikolojik durumları ne olacak?
 • Adsız.Adsız.5 ay önce
  Suçluyu gizleyip suçsuzu cezalandırın diye yargıya veren fetöcü kripto enikleri bu vebalde boğulacaktır...Fetöye merhamet mazluma zulümdür....Her zaman dedim gene diyorum....Gerçek hainlere merhamet edilmesin...
 • Sancar Sancar 5 ay önce
  Atılanlar ve içeri konanların arasında masumlar var diye söylenirken, İnsanlar masum olduğunu bas bas bağırırken, dinlemeyip, acımayın diyenler, bu kul hakkını nasıl ödeyeceksiniz. Devlet yine Sadece pardon mu diyecek.
 • saffet kartalsaffet kartal5 ay önce
  hemencecik göreve iade etmişşiniz tebrikler .................bu işlerbukadar madem kolaydıda insanları niye hemen fetö cü diye damgalayıp hayatlarını zehir zemberek ettiniz
 • AkçaabatlıAkçaabatlı5 ay önce
  Hayırdır kardeş zoruna mı gitti geri gelmeleri
 • unal erunal er5 ay önce
  Hakimlik doğruluk ve dürüstlük adalet inanç inan ister, bir kişiye leke sürülmüş se o tarafsız hakimlik yapamaz , bu kişiler zorunlu emekli yada savcı olmalılar adil hüküm veremezler ve tüm hakimlerden ayrıca incelenmeli çünkü hakimlerin çoğu haksız kararlar veriyor açıkça

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü