'Hristiyan bir ülkede sıfırdan medeniyet kursan...'

FETÖ üyeliği suçlamasıyla yargılanan firari eski savcı Mehmet Yüzgeç'in, örgütün şifreli haberleşme ağı ByLock üzerinden başka bir örgüt üyesine, "Hristiyan bir ülkede sıfırdan medeniyet kursan, daha erken yol alırsın" mesajını attığı tespit edildi.

14 Ocak 2018 Pazar 15:58
'Hristiyan bir ülkede sıfırdan medeniyet kursan...'

AA'nın haberine göre ByLock'u kullananlar arasında bulunan Yüzgeç'in, 2016'nın ilk aylarına kadar program üzerinden iletişime devam ettiği belirlendi.

Yüzgeç'in ByLock yazışmaları şu şekilde: "Keşke başka bir ülkeye ışınlanabilsek hep birlikte. Hristiyan bir ülkede sıfırdan medeniyet kursan daha erken yol alırsın. Şirketin (FETÖ) tüm kadrosunu bir emirle dışarı çıkarabilseler, oradakilere de ne haliniz varsa görün deseler. Kadroları ve tüm maddi imkanları zengin Afrika ülkesine aktarsan sıfırdan medeniyet kurarsın. Bunu en az 6 ay, 1 yıl önceden söyledim etrafıma. Terk edelim bu ülkeyi, 'Sizin olsun' diyelim. Geri kalan körleri de Ergenekon ham yapsın da akılları başlarına gelsin ama daha yeni jeton düşüyor bazılarında. Şimdi söylüyorlar, çok geç kalındı."

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ocak 2018 Pazar 15:58

YORUM YAZ

 • kalelikaleli1 yıl önce
  haşhaşiler kadar olamazsınız onlar başarısız olunca harakiri yaparmış rezil alçak belki de soru hırsızlığı ile o seviyeye geldin vatan haini oldun.medeniyetten bahsediyorsun.vatanını satan alçaklar zerre kadar onurunuz var mı acaba.
 • ErtuğrulErtuğrul1 yıl önce
  Bunlar kanı bozuk şerefsizler. dini kullanıp vatandaşın kanını emen vampirler.
 • KürşatKürşat1 yıl önce
  Fetula gülen .....nin pi.....ridir bunlar....
 • hamiđohamiđo1 yıl önce
  Fetönün müridi. Syonun köpeği. Vatan haini.
 • davincidavinci1 yıl önce
  babasıyna anasının parası yurt dışına çıkarsın. kimden çaldıklarıyla başka yerde ülke kuracakmış.hainlikte gaflette beyinsizlik tavan yapmış
 • rıdvanrıdvan1 yıl önce
  abdullah gül de hain mi?
 • YavuzYavuz1 yıl önce
  Hainlikte ihtisas yapmış
 • AHMETAHMET1 yıl önce
  Bu laik eğitim sistemi vatansever insanlaryetiştirecek değil ya.
 • Sıradan bir vatandaşSıradan bir vatandaş1 yıl önce
  Alçak hain
 • Sıradan bir vatandaşSıradan bir vatandaş1 yıl önce
  Alçak hain

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ocak 2019