Hollanda'yı sarsan istifa! 'Putin' iddiası yalan çıkınca...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştüğü iddiasının yalan olduğu ortaya çıkan Hollanda Dışişleri Bakanı Halbe Zijlstra istifa etti.

14 Şubat 2018 Çarşamba 16:42
Hollanda'yı sarsan istifa! 'Putin' iddiası yalan çıkınca...

Hollanda Dışişleri Bakanı Halbe Zijlstra, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştüğü konusunda yalan söylediğini kabul ederek istifa etti.

Zijlstra olayın ardından, “Ben yanlış bir seçim yaptım, bunu yapmamalıydım. İstifamı vermek dışında başka bir seçenek göremiyorum” dedi.

Telegraaf’da yer alan habere göre, Zijlstra bu kararı Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüşmesinden bir gün önce aldı. Bunun üzerine Hollanda, Rusya’yı ziyaretin iptal edildiği konusunda resmi olarak uyardı.

Zijlstra Volkskrant gazetesine verdiği röportajda, 2006’da Moskova dışında bulunan bir müstakil evde Putin ile görüşmeye katıldığı konusunda yalan söylediğini itiraf etti. Putin’in bu görüşmede, Belarus, Ukrayna, Baltık ülkeleri ve Kazakistan’ın ‘büyük Rusya’nın’ parçaları olduğunu söylediğini kendi kulağıyla duyduğunu öne sürmüştü.

Bakan, bu bilgiyi veren görüşmenin gerçek katılımcısını korumak için yalan söylemek zorunda kaldığını savundu.

Daha sonra Shell şirketinin eski Başkanı Jeroe Van der Veer bu toplantıda kendisinin olduğunu bildirdi.

Haber Tarihi: 14 Şubat 2018 Çarşamba 16:42

YORUM YAZ

 • serseriserseri9 ay önce
  turk siyasetcilere duyurulur
 • AbdiAbdi9 ay önce
  Bunlarin ne kahpe yalanci oldugunun bir isbati daha,sabah aksam medyalarinda yalanci propaganda yapanlarin yalanlari hep boyle ayagina dolansin,bogazina dolansin bogulsunlar.Hollanda ata sozuyle bitirelim AL IS DE LEUGEN NOG ZO SNEL, DE WAARHEID ACHTERHAALT HET WEL,YALANCININ MUMU GIBI YANI.
 • YusufYusuf9 ay önce
  Bu ülkede bu adamın onda biri kadar siyasi ahlakı olan adam yok.
 • SeyfullahSeyfullah9 ay önce
  Türkiye'de yüzü yalan konuşmaktan manda derisine dönmüş olan siyasetçiye ithaf olunur

Günün Karikatürü

21 Kasım 2018