Hollanda’ya insanlık dersi

Yaşlılarını huzurevlerinin köşesine atıp unutan Batı, Türk ve Müslümanlığın farkını gördü.

01 Ocak 2018 Pazartesi 02:01
Hollanda’ya insanlık dersi

Hollanda’da aralarında mültecilerin de bulunduğu gönüllü Müslümanlar, her hafta huzurevlerini ziyaret ederek Hollandalı yaşlıların gönlünü alıp mutlu ediyorlar.

Omalief ve İslam Color Vakfı tarafından organize edilen huzurevi ziyaretlerinde, gönüllüler haftanın belirli günü ve saatinde kimsesiz yaşlılara özel ilgi göstererek yardımcı oluyorlar. Havanın güzel olduğu günlerde gönüllüler, yaşlılarla alışveriş yapıyor ve kültürel faaliyetlere katılıyorlar.

Robijnhof huzurevi sakinlerinden 91 yaşındaki Rie van der Vegte, yaptığı açıklamada, gönüllüler yanında olduğu için çok mutlu olduğunu söyledi. Van der Vegte, “Beni ziyaret etmelerinden hoşnut oluyorum. Bu yaptıkları benim için çok özel ve çok şey ifade ediyor. Salı günleri ne zaman gelecekler diye onları dört gözle bekliyorum” dedi.Omalief Vakfı Başkanı Mustafa Kuş, amaçlarının İslam dininin ve Türk kültürünün güzelliklerini göstererek huzurevinde bulunan yaşlılara faydalı olabilmek olduğunu kaydetti. Kuş, “Hollandalı yaşlılar çoğunlukla yalnızlık çeken insanlar. Bizim dinimizden ve ırkımızdan olmayan bu yaşlılara yaklaşarak onlara sahip çıkıyoruz. Aslında çok bir şey yapmıyoruz. İlgimizi ve sevgimizi gösteriyoruz. Bizimle arkadaş oluyorlar. Yaşlı bir nine bizimle tanışmadan önce yaşamak istemiyordu fakat biz onunla ilgilenmeye başladıktan sonra ölmekten vazgeçtiğini söyledi” diye konuştu.

Haber Tarihi: 01 Ocak 2018 Pazartesi 02:01

YORUM YAZ

 • HollandYesHollandYes11 ay önce
  Aman dikkat bular fetö`cü olabilir, sinyaller onu isaret ediyor. Sinsi bir yaklasim.
 • ZeynepZeynep11 ay önce
  Bu ne kötümser bir yorum olmuş. Bizim gözümüzden bu kadar kötü görünmüyor. Sizin adınıza üzüldüm.
 • ihsanihsan11 ay önce
  hayvan insanlıktan anlarmı bunlarda öyle geç bunları
 • OğuzOğuz11 ay önce
  Siyon İslamı kötülemek adına DAEŞ i çıkarır,Türkiye İslam adına bir Müslüman gibi davranır.Evanjelistler Siyon u memnun etmek üzre İslama göre önemli Kudüs ü İsrailin başkenti yapmaya uğraşır,İsrail ve Amerikalıların demokrasi getirdiği ülkelerde ne kadar kan aktığını tüm dünya görür ve susar.TÜRKİYEM hariç!İyiyi kötü,kötüyü iyi gibi gösterenler,iyi işler yapanlardan çok rahatsız,sebebi belli yalanlar ile kardırdıkları toplum birşeylere uyanmaya ve kimin haklı kimin haksız oldugunu görmeye başlıyor.
 • cccihadddcccihaddd11 ay önce
  Gözlerim yaşardı valla gerçek medeniyetin islam olduğunu göstermişler. Batı yada doğu kuzey güney medeniyeti yok islam medeniyeti var bizim kâfir sevici münafıklar bunları görmez.
 • ÇocukÇocuk11 ay önce
  İslam sevgi ve barış dini dir. Mükemmel olan insan değil İslam dır. İnsan İslamı bir müslümanın yaşaması gereken şekil de aklen ve kalbensamimi yaşarsa güzelleşir. Müslümanların kötü hali İslamın kötü olduğunu göstermez. Müslümanların kötü hali İslamiyeti kötü yaşadıkları için dir. Bence sen bunları anlayabilecek yaşta ve akıldasın.
 • Oktay gunesOktay gunes11 ay önce
  Kininle bogul
 • OktayOktay11 ay önce
  ALLAH GERCEGİ ER GEC ACİĞA CİKARACAK
 • Hasan şahinHasan şahin11 ay önce
  Rotterdamda yaşıyorum. Medresemizin yanındaki yaşlı çift komşu birkaç hafta önce müslüman oldular. Kadın bu hafta hastaneye yattı ve uzakta yaşayan kızına haber verdiklerinde köpeğime bakacak kimse bulamadım gelemiyorum demiş!
 • HalitHalit11 ay önce
  Helal olsun
 • Ferhat Ferhat 11 ay önce
  Hollandalılar Kuzeyde oturuyor. ayın karanlık yüzünü görmüyor. İşlamı Yunus ve Mevlana gözünden görmek isteyip hala onu sevgi ve barış dini sanıyorlar.Oysa Müslümanlar birerlerinisevmekten bileacizler.
 • Güney DoğuluGüney Doğulu11 ay önce
  Biz onların bu yaptıkları sevgi ve destek çalışmasını taktir ettik. Allah'ta onlardan c.c. razı olsun.

Günün Karikatürü

10 Aralık 2018