Hollanda'da Arakan protestosu!

Myanmar yönetimi, Arakanlı Müslümanlara uygulanan şiddet sebebiyle Uluslararası Adalet Divanı önünde protesto edildi.

17 Eylül 2017 Pazar 20:35
Hollanda'da Arakan protestosu!

Hollanda'nın Lahey kentinde, Myanmar’da Arakanlı Müslümanları hedef alan şiddet olayları protesto edildi.

Farklı sivil toplum kuruluşları tarafından Uluslararası Adalet Divanı (UAD) önünde düzenlenen gösteriye Avrupa Rohingya Konseyi (ERC) Başkanı Dr. Hla Kyaw başta olmak üzere kalabalık bir grup katıldı.

"Arakan’daki soykırımı durdurun" , "Arakan Müslümanlarına yardım edin" ve "Arakan Müslümanlarını kurtarın" yazan döviz ve pankartlar açan göstericiler, Arakan’da katledilen Müslümanların fotoğraflarını da taşıdı.

Gösteride konuşan Kyaw, Arakan Müslümanları adına bu gösteriye destek veren herkese teşekkür etti.

Myanmar yönetiminin Arakan Müslümanlarına soykırım işlediğini söyleyen Kyaw, "Bireysel ya da devletler olsun bu soykırımı durdurmak herkesin sorumluluğudur. UAD'nin acilen Myanmar'daki uygulanan bu soykırım için soruşturma başlatmasını ve suçluları adaletin karşısına çıkarmasını bekliyoruz." dedi.

Kyaw, Hollanda hükümetinin Myanmar yönetimine diplomatik baskı uygulaması ve medyanın şiddet olaylarına duyarsız kalmaması gerektiğini kaydetti.

Gösteri, okunan dua ve Kur'an-ı Kerim ile son buldu.

Haber Tarihi: 17 Eylül 2017 Pazar 20:35
 • BabaBaba3 gün önce
  Malesef çok zor çünkü onlar müslüman. Kimi kime şikayet ediyoruzki.İnanın bu işin arkasında batı vardır.İsrailin arkasında oldukları gibi.
 • EGEEGE3 gün önce
  Bizim ülkemizde de kimseye zarar vermeyen her türlü protesto serbest olmalı özgür ve mutlu ama herkes için bir ülke....
 • İlkerİlker3 gün önce
  Arakan meselesinde pek bilinmeyen bir mesele var. Çin arakandan petrol bory hattı geçirecek. ABD buna engel olmak için Suriye ve ıraktaki deaşcıları müslümanlar içine sızdıracak malesef
 • Alparslan1071Alparslan10713 gün önce
  Haçlı zihniyeti Arakanın altın madenlerine, arakanlı masum müslümanları kurban ediyor.... Allah cc da onları kahretsin....