Hizbullah'tan Suudi Arabistan açıklaması

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Lübnan Başbakanı Saad Hariri'nin Suudi Arabistan'da ev hapsinde tutulduğunu söyledi.

10 Kasım 2017 Cuma 17:25
Hizbullah'tan Suudi Arabistan açıklaması

Nasrallah, Hariri'nin istifasını, "Lübnan'daki siyasete Suudi Arabistan'ın görülmemiş müdahalesi" olarak niteledi.

Genel Sekreter, "Suudi Arabistan Lübnan'da yeni bir Başbakan istiyor " derken "Suudi Arabistan'ın İsrail'i Lübnan'ı vurmaya teşvik ettiğini" belirtti.

Nasrallah, "Suudi Arabistan'ın Lübnan'a ve Hizbullah'a savaş açtığını" sözlerine ekledi ve "Başbakan Hariri'ye yapılan hakaretin tüm Lübnanlılara hakaret olduğunun" altını çizdi.

Hizbullah Genel Sekreteri, "Başbakan Hariri, Lübnan'a dönmek zorunda" derken "Lübnan hükümetinin hala meşru olduğunu ve istifa etmediğini" sözlerine ekledi.

Lübnan başbakanı Saad Hariri, kurduğu hükümetin Aralık 2016'da meclisten güvenoyu almasının üzerinden 1 yıl geçmeden cumartesi günü istifa ettiğini açıklamıştı. Konuşmasında, "Hizbullah ve İran'ın bölgeyi istikrarsızlaştırdığını" belirten Hariri, "kendisine yönelik de bir suikast olabileceği endişesi taşıdığını" kaydetmişti.

Hariri'nin kurduğu 30 sandalyeden oluşan ulusal birlik hükümetinde Hizbullah örgütünün de 2 bakanı bulunuyor.

Haber Tarihi: 10 Kasım 2017 Cuma 17:25

YORUM YAZ

  • Bekir gökçeBekir gökçe3 ay önce
    ....arkanda cehepe var kotkma dala vere dalavere enis dışarıarılar guçlu ağları delemez türkiyede kanunlar garıbana işler adam ankaradan istanbula boşuna mı yurudusandınız goreceksiniz hiçbir fetocu hain 2019 dan sonra içerde kalmayacak bunların hepsi 2019 yatırım seçim biter bitmez cumhur başkanı kim seçilirse seçilsin fetocuların hepsi tahliye olacak bunu not edin

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 24.02.2018