Hindistan'dan şaşırtan S-400 hamlesi!

Dmitri Rogozin, Hindistan ile S-400 füze sistemlerinin sevkiyatına ilişkin kontratın yakın zamanda imzalanacağını bildirdi.

03 Ocak 2018 Çarşamba 16:19
Hindistan'dan şaşırtan S-400 hamlesi!

Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitri Rogozin, “S-400 sistemleri çok büyük ilgi gördü. Birçok ülkenin sırada beklediğini görüyoruz. Özellikle daha önce bizden hiç silah almayan ülkeler de ilgi gösteriyorlar” ifadesini kullandı.

Hindistan'ın PTI haber ajansı, Aralık ayı ortasında Rusya'nın Rostec Corporation Uluslararası İşbirliği Direktörü Viktor Kladov'u açıklamalarını gerekçe göstererek, Rusya ve Hindistan'ın S-400 uzun menzilli havadan havaya füze sistemlerinin teslimatı sözleşmesinin teknik ayrıntılarını kabul ettiğini ve müzakerelerin çok ileri bir aşamaya geldiğini bildirdiler.

Rus TASS haber ajansı ise, "İki taraf da fiyat, personel eğitimi, teknoloji transferi ve Hindistan'ın alacağı hava savunma füze sistemleri sayısı konusunda uzlaşmaya çalışıyor." haberine yer verdi. 


Haber Tarihi: 03 Ocak 2018 Çarşamba 16:19
  • NN15 gün önce
    Füze savaşı uydu savaşı olabileceğini düşünüyorum uydu koreldigindeo devlet ölü demekyer yüzü yüksek kesimlerine uzay üssü gibi uydu varı veya yer yüzü uyduları hazırlık yapılmalı diye düşünürüm

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 19.01.2018