Heykel değil, eser dikin!

Erdoğan, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’nca düzenlenen, ‘Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

14 Eylül 2017 Perşembe 07:39
Heykel değil, eser dikin!

YENİ AKİT / ANKARACumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’nca düzenlenen, ‘Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. ATO Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Erdoğan, bazı belediyelerce kendisinin heykel veya benzer görsellerinin yapıldığını belirterek, şu uyarıda bulundu: “Tabii bunu duyunca ben çok üzüldüm. Bir defa bu bizim değerlerimize terstir. Ben ne heykelimin dikilmesini, ne masklar yapılmasını, ne bu tür görseller yapılmasını istiyorum. Bizim belediyelerimiz, bir defa bunları kaldırttık ayrı mesele, bundan sonra lütfen bu yanlışlara tevessül etmesinler, heykel değil, hizmete yönelik eserler diksinler. Bunların bizim değerlerimizle çatışan şeyler olduğunu bir defa bilmemiz lazım. Bundan sonra da kimse bu yola tevessül etmesin.”

YEREL SEÇİMDE DE 50+1 İSTİYORUM

Önümüzdeki süreçte yeni bir seçim ve imtihanın bulunduğuna işaret eden Erdoğan, şöyle devam etti: “2019 seçimlerinde sadece cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği değil aynı zamanda belediye başkanlığı seçiminde de yüzde 50+1 oya ulaşmayı hedefliyoruz. AK Parti belediyelerinin hizmet büyüklüğünü ve kalitesini diğer belediyelerle kıyaslamak mümkün değildir. Ülkemizde bin 397 belediyeden 884’ünün AK Parti tarafından yönetiliyor olması, bu gerçeğin milletimiz tarafından da teyidi anlamına geliyor. Tıpkı hükümette, tıpkı diğer alanlarda olduğu gibi belediyecilikte de rakiplerimizle değil kendi kendimizle yarışıyoruz. Önümüzdeki seçimde çıtayı biraz daha yükseltiyoruz. 2019 mahalli idareler seçimlerinde yüzde 50’nin üzerine çıkmak için mevcutla yetinemeyiz.”

ERDOĞAN DÜŞMANLARI HARİÇ...

Hedeflerinin 80 milyonu memnun etmek olduğunu belirten Cumhurbaşkanı, şunları söyledi: “Ülkemizin kaderiyle partimizin kaderinin adeta bütünleştiği bir süreçten geçiyoruz, bunu unutmayın. AK Parti kazandığında Türkiye kazanıyor. Türkiye kazandığında AK parti kazanıyor. Bunun için milletimizin tamamıyla kucaklaşmalıyız. Seçimde başarı çıtamız asgari yüzde 50 artı 1 oy elde etmektir ama asıl hedefimiz milletimizin tamamının gönlünü fethetmektir. AK Parti ve Tayyip Erdoğan düşmanlığını varlık sebebi, hatta ekmek kapısı haline getirmiş küçük bir kesimi hariç tutarsak yeteri kadar gayret gösterirsek, ülkemizde desteğini alamayacağımız hiçbir vatandaşımızın ben bulunmadığına inanıyorum.”

Fikirse fikir, kavgaysa kavga!

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun sarf ettiği, “Artık kavgaysa kavga...” ifadesine sert tepki gösteren Erdoğan, şunları dile getirdi: “Ana muhalefet partisi unvanını taşıyan bir partinin milletvekilleri maalesef teröristlerle aynı safta olmak için adeta can atıyorlar. Ana muhalefetin başındaki zat, ‘Artık kavgaysa, kavga’ diyor. Hale bak. Sizin hayatınız zaten bu milletle, bu milletin değerleriyle, kutsallarıyla kavgayla geçti. Terör örgütlerini ve onların destekçileri olan yerli, yabancı odakları yanına alarak, bu kavgayı büyütmeye çalışıyor. Yaşadığımız dönem ve içinde bulunduğumuz şartlar sebebiyle bizim ömrümüz zaten hep kavgayla geçti. Türkiye’ye ve Türk milletine düşman kim varsa onlarla kavga ettik, etmeyi de sürdürüyoruz. Darbecilerle, darbe heveslileriyle, vesayet odaklarıyla, karanlık lobilerle, terör örgütleriyle, her türden ihanet çeteleriyle kavgamızı Allah ömür verdikçe devam ettirmekte de kararlıyız.”

 


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 14 Eylül 2017 Perşembe 07:39

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü