Hergeleye iki şok! Mahkeme mahkum etti

Hürriyet gazetesi yazarı ‘Hergele’ lakaplı Ahmet Hakan Coşkun, 8 ayrı köşe yazısında Rıza Sarraf'a, 2 ayrı yazısında da Latif Erdoğan'a ''hakaret'' ettiği iddiasıyla toplam 5 bin 240 lira adli para cezasına mahkum edildi.

12 Ocak 2017 Perşembe 00:20
Hergeleye iki şok! Mahkeme mahkum etti

Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmalara, sanık Ahmet Hakan Coşkun gelmedi. Duruşmada, Rıza Sarraf'ın avukatı Ayten Yılmaz hazır bulundu.

İlk duruşmada söz alan avukat Ayten Yılmaz, sanıkla ilgili şikayetlerinin devam ettiğini belirterek, müvekkilinin kişilik haklarının ihlal edildiğini savundu.

Hakim Aşkın Kocamanoğlu, sanık Ahmet Hakan Coşkun'un, yazılarında Rıza Sarraf'a "hakaret ettiği" gerekçesiyle 90 gün adli para cezasına çarptırılmasına, suçu basın yoluyla işlemesi nedeniyle cezasının 105 güne çıkarılmasına hükmetti.

Mahkeme, sanığın suçu zincirleme işlemesi nedeniyle cezanın 131 güne çıkarılmasına ve cezanın, günlüğü 20 liradan 2 bin 620 lira adli para cezasına çevrilmesine karar verdi.

İkinci duruşmada ise sanık Ahmet Hakan Coşkun'un, Latif Erdoğan'a ''basın yoluyla zincirleme şeklinde hakaret'' ettiği gerekçesiyle 131 gün adli para cezasına çarptırılmasına hükmedildi. Bu ceza da günlüğü 20 liradan 2 bin 620 liraya çevrildi.

Sanık Coşkun, toplam 5 bin 240 lira adli para cezasına çarptırıldı.

İDDİANAMEDEN

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamelerde, Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan Coşkun'un, Rıza Sarraf'a 13 Temmuz 2015'ten itibaren seri şekilde yazdığı 8 köşe yazısında ve Latif Erdoğan'a da 14-15 Mayıs 2015'te yazdığı 2 yazısında basın yoluyla hakaret ettiği belirtilmişti.

Haber Tarihi: 12 Ocak 2017 Perşembe 00:20

YORUM YAZ

 • Cemil nadir özgünCemil nadir özgün1 yıl önce
  Bunun lâkabının HERGELE OLDUĞUNU bilmiyordum.Allah Allah kim bulmuş da koymuş bu lakabı. Neyse canım Hergele mergele kanun yanlışı karşılıksız koymuyor. ...
 • iskandinavyaliiskandinavyali1 yıl önce
  Birbirinize køtu lakap takmayin diyen Bi dinin ummetiyiz.Ne olursa olsun,onu Rabbim yargilar.bize dusen dua etmek.Rabbim hidayet versin hepnize...basta bana
 • dervişderviş1 yıl önce
  vay anasını
 • ali cinarali cinar1 yıl önce
  hergeleyse o zaman git programina sor bakalim neden hergele imis tabi kabul ederse
 • MUŞLUADAMMUŞLUADAM1 yıl önce
  Bu ahlaksızlara hadleri bildirilmeli. Ama çamur at izi kalsın, şerfsizliği, namussuzluğu. Gerçi bu tiplerde bu erdemler ne gezer.
 • RamazanRamazan1 yıl önce
  AhmetHakanınRızaSarrafveLatifDogan için yazdıklarınınsonuna kadararkasındayız.Oparayıödercıkar. Başkalarıgibi yazdıklarınıinkaretmez.
 • isuzgenisuzgen1 yıl önce
  doğanın piyonu satılmış uşak şahsiyetsiz karektersiziin biri bunlardan hayır gelmez vatana
 • yasinyasin1 yıl önce
  ramazan.. latif doğan türkücü değil mi ya hahahaha
 • Adem korkmazAdem korkmaz1 yıl önce
  Ben buna 20 tele cezaya günlügünü ceviren hakime ben bir küfür edem günlügü 60 tl ödüyem böyle ... cezami olur ladönme ahmet hakan kac bin tl maas aliyor ayip yuh kos koca

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü