Her şeyi bir bir itiraf ettiler

Aden hükümeti güçleri, Cevf kentinde ordu güçlerine esir düşen aralarında top ve roket uzmanı Husi milislerin 'itiraflarını' servis etti.

13 Ocak 2018 Cumartesi 16:51
Her şeyi bir bir itiraf ettiler

Aden hükümeti güçleri, Cevf kentinde ordu güçlerine esir düşen aralarında top ve roket uzmanı Şii Husi milislerin 'itiraflarını' servis etti.

Videoda konuşan Husi milis, kendisinin ve onlarca savaşçının İran destekli Lübnan Hizbullah’ına bağlı uzmanlarca roket, top ve havan gibi silahların kullanılması konusunda eğitildiklerini itiraf ediyor.

Açıklamalarına devam eden Husi milis, başkent Sana’da, Sacid lakaplı Hizbullah üyesi koordinasyonunda teorik ve pratiğe yönelik eğitimlerin devam ettiğini ve özellikle roket ve havan gibi silahların Hizbullah tarafından gönderilen uzmanlar tarafından tasarlanıp üretildiğini belirtti. Husi esir ayrıca 39 kişiyle beraber eğitim gördüklerini ve eğitim sonrasında Necran, Taiz, Sa’da ve diğer cephelere dağıtıldıklarını belirtiyor. 

mepanews 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ocak 2018 Cumartesi 16:51

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    18 Ocak 2019