Helal’e haram karıştırmam

Antalya’da ‘Helal Turizm’ konseptiyle hizmet veren Adenya Otel’in Genel Koordinatörü İlknur Tataroğlu Sarıdağlar, öncelikle bayanların mutlu olacağı bir konseptle hizmet verdiklerini belirterek, “Helal turizm yapıyoruz. ‘Mahremiyet Alkolden daha önemli’ diyen yerli ve yabancıların ilgi odağı haline geldik” dedi.

14 Mayıs 2014 Çarşamba 08:16
Helal’e haram karıştırmam

İBRAHİM ACAR / ANTALYA - Antalya’da 3 yıl önce kurulan çiçeği burnunda Adenya Otel, geliştirdiği konsept ve sunduğu hizmet anlayışıyla kısa sürede helal turizmin gözde mekânı haline gelmeyi başarmış.

Antalya Alanya’da (Türkerler, Fuğla Mevkii) beş yıldızlı De Luks Otel konseptiyle misafirlerini ağırlayan Adenya, 11 farklı tipteki 290 odasıyla 800 kişilik yatak kapasitesine sahip bulunuyor.

Denize sıfır konumuyla dikkat çeken Adenya, bay ve bayanlara ayrı geliştirdiği plajlarla müşterilerine güzel bir deniz keyfi sunuyor. Hafta sonu bir grup gazeteciyi otelde ağırlayan Adenya Otel Genel Koordinatörü İlknur Tataroğlu Sarıdağ, hem özel olarak geliştirdikleri işletme konseptini anlattı, hem de “helal turizm” olarak adlandırdığı muhafazakâr tatil anlayışına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

ADENYA’DA ÖNCELİĞİMİZ BAYANLARIN MUTLULUĞU

Adenya konseptinde öncelik bayanların mutluluğu olduğunu belirten Genel Koordinatör İlknur Tataroğlu Sarıdağ, “Bayanlara yönelik hizmete çok büyük önem veriyoruz. Bayan misafirlerimiz için baştacı bir hizmet sunuyoruz. Bayan kompleksimiz, erkek kompleksinin üç katı. Bayanlar özel plaj, bayanlara özel iskele, bayanlara özel açık ve kapalı havuzlar ile bayanlara özel eğlence alanlarımız var. Amacımız bir yıl boyunca tatil hayallerini kuran bayanların doyasıya bir tatil sunmak. Bu rahatlığı sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. ‘Siz hayal edin yeter’ sloganıyla çalışıyoruz. Tatile gelen kadın kendini sultan gibi hissetmek ister. Ben bir bayan olarak bunun empatisini yaparak hizmet üretiyorum” dedi.

Çiçeği burnunda bir işletme olmalarına rağmen yüzde 80’i aşan doluluk oranları elde ettiklerine anlatan Adenya Genel Koordinatörü Sarıdağ, “Helal turizm yapıyoruz. Bunun için ilgili bütün alanlarda alınmış ‘helal’ sertifikalarımız ve belgelerimiz var. Muhafazakâr olmadığı halde bizi tercih eden aileler de var. Eş ve çocuklarının rahat etmesi için Adenya’yı tercih ettiklerini söylüyorlar. ‘Mahremiyet alkolden daha önemlidir’ diyen yabancıların da ilgi odağındayız. Her kesimden müşterimiz var. Muhafazakâr bütün gruplara eşit mesafedeyiz” şeklinde konuştu.

Diğer konseptteki otelleri eleştirmeyi pek sevmediğini belirten Genel Koordinatör Sarıdağ, şunları kaydetti: “Ancak şunu da belirtmek gerekir. Oralarda bir makarna var, bir de alkol. Menşei ve içeriği itibariyle belirsiz şeyler sunuluyor maalesef. Ben Helâla haram karıştırmam. Alkollü içecekleri kendimiz servis etmediğimiz gibi, dışardan getirilip içeride tüketilmesine de asla göz yummayız.”

AVRUPA, UZAKDOĞU VE KÖRFEZ’DEN MİSAFİR AĞIRLIYORUZ

Müşterilerinin yüzde 80’inin yerli olduğunu anlatan Sarıdağ, şunları söyledi: “Sunduğumuz hizmetle kıyaslandığında fiyatlarımız gayet makul. 12 ay boyunca 7/24 hizmet veriyoruz. Çok ciddi oranda grup indirimleri yapıyoruz. Yurt dışından da ciddi bir misafir potansiyelimiz var. Avrupa ülkelerinden gelen Malezya, Endonezya gibi Uzakdoğu ülkelerinden ve Rusya’dan müşteri ağırlıyoruz. Son dönemde İran ve Irak’tan gelenlerin sayısı artıyor.”

Müşterilerini, civardaki doğa harikalarını keşfe çıkardıklarını da belirten Adenya Genel Koordinatörü İlknur Tataroğlu Sarıdağ, “Müşterilerimiz; çalıştığımız tur şirketi aracılığıyla ATV turları, rafting, parasailing, yamaç paraşütü, tekne turu, dalış, alışveriş, konserler, gösteriler gibi etkinliklere katılabiliyorlar” ifadelerini kullandı.

Yeni Akit
Haber Tarihi: 14 Mayıs 2014 Çarşamba 08:16

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 22.02.2018