Hayati Yazıcı: 16 Nisan’ın fotoğrafı çekiliyor

AK Parti, 16 Nisan’daki halk oylaması sonuçlarını tüm boyutlarıyla masaya yatırıyor. Toplantıdan çıkacak sonuçlar raporlaştırılarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ile MKYK ve MYK üyelerine sunulacak. Rapor doğrultusunda yeterli performansı gösteremeyen teşkilatların yerine enerjik kadrolarla 2019’a gidilecek

09 Mayıs 2017 Salı 08:11
Hayati Yazıcı: 16 Nisan’ın fotoğrafı çekiliyor

AK Parti, 21 Mayıs’taki 3’üncü Olağanüstü Kongre’nin ardından 2019 için olağanüstü bir çalışma yürütecek. 16 Nisan sonuçları üzerinde çalışmalarını sürdüren Hayati Yazıcı başkanlığındaki ‘Siyasi Analiz Komisyonu’nun hazırlayacağı rapor doğrultusunda yeterli performansı göstermeyen teşkilatlar belirlenerek yerlerine daha enerjik kadrolar getirilecek.

İLK DEĞİŞİM KONGREDE

İlk değişim kongrede parti yönetim organlarında yapılacak. Parti yönetiminde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın temposuna ayak uydurabilecek isimlere yer verileceği belirtiliyor. Hem Türkiye’yi kucaklayabilecek hem de AK Parti’nin 15 yıllık dönemde eğitim, sağlık, ulaşım, ekonomi gibi hayatın her alanında yaptığı atılımları daha üst seviyelere taşıyabilecek ekiplerle yola devam edilecek.

GENÇLER VE KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK

Kongre sonrasında yenilenme üsten alta doğru devam edecek. Yorulan kadrolar yerini dinamik ve genç kadrolara bırakacak. Gençlerin daha fazla siyasete girmesi için 18 yaşında milletvekilliğinin önünü açan AK Parti, yeni dönemde de gençlere ve kadınlara yönelik politikalara ağırlık verecek. Yerel yönetimlerde gençler ve kadınlar kendilerine daha çok yer bulacak.

ANALİZ KOMİSYONU İŞ BAŞINDA

AK Parti Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı başkanlığında 11 kişiden oluşan “Siyasi Analiz” komisyonu özellikle 16 Nisan’daki halk oylaması sonuçları ve teşkilat içindeki ‘zayıf halkaları’ belirlemek için toplantı yaptı. 16 Nisan halk oylaması sonuçlarının tüm boyutlarıyla masaya yatırıldığı toplantıdan elde edilen sonuçlar raporlaştırılarak, Cumhurbaşakanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) ve AK Parti Merkez Yönetim Kurulu üyelerine sunulacak. Rapor doğrultusunda yeterli performansı gösteremeyen teşkilatların yerine enerjik kadrolarla 2019’a gidilecek.

Haber Tarihi: 09 Mayıs 2017 Salı 08:11

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü