Haşim Kılıç Saadet Partisi'nin başına mı geçiyor?

Mustafa Kamalak'ı genel başkanlıktan çekilmeye zorlayan parti yönetiminin sürpriz bir isme teklif götürdü... İddiaya göre o isim,Anayasa Mahkemesi eski başkanı Haşim Kılıç!

20 Ekim 2016 Perşembe 00:42
Haşim Kılıç Saadet Partisi'nin başına mı geçiyor?
superhaber.tv'nin iddiasına göre; teklifi bizzat partinin ağır toplarından Oğuzhan Asiltürk'ün götürdü...
 
Bu ayın sonunda yapılacak kongrede Temel Karamollaoğlu, Birol Aydın ve Anadolu Gençlik Dernegi Başkanı Salih Turhan gibi isimlerin yarışacağı belirtiliyor.
 
Ancak kongrenin sürprizinin Haşim Kılıç olacağı konuşuluyor.

HAŞİM KILIÇ KİMDİR? 

13 Mart 1950'de Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde doğan Haşim Kılıç 2007 - 2015 yılları arası Anayasa Mahkemesi başkanlığı yaptı.
 
İlkokul, ortaokul ve liseyi Yozgat'ta okuduktan sonra 1968 yılında Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ne giren Kılıç, 1972 yılında mezun oldu. 1974 yılında Sayıştay Başkanlığı'nda denetçi yardımcısı olarak göreve başladı. Denetçi, başdenetçi unvanlarını aldıktan sonra 1985 yılında Sayıştay üyeliğine, beş yıl süren üyelikten sonra da 1990 yılında Turgut Özal tarafından Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçildi. Anayasa Mahkemesi'nin 7 Aralık 1999 günkü toplantısında, açık bulunan Anayasa Mahkemesi Başkanvekilliği'ne seçildi. 7 Aralık 2003 tarihinde yeniden Anayasa Mahkemesi Başkanvekilliği'ne seçildi. 22 Ekim 2007'de Tülay Tuğcu'nun yaş haddinden emekliye ayrılmasıyla boşalan Anayasa Mahkemesi Başkanlığı'na seçildi. 10 Şubat 2015 tarihinde, yaş haddinden emekliliğine 1 ay kala kendi isteğiyle emekli oldu.
Haber Tarihi: 20 Ekim 2016 Perşembe 00:42

YORUM YAZ

 • omerhalisomerhalis1 yıl önce
  Yok daha neler...!Milli gorus bu ulkeye hizmet icin vardir. Rahmetli hocamin dedigi gibi ...biz gelecek nesiller icin siyaset yapiyoruz. Bunun icin Salih bey yerinde bir karar olacaktir insallah. En dogrusunu Allah bilir.
 • Hakan TemürHakan Temür1 yıl önce
  Bu adam Fetöcüdür ve Oguzhan Asiltürkde ne olsuğu belli olmayan çok karanlık bir adamdır.Erbakan hocamın partisi bunlara mı kaldı yaZık
 • AsiAsi1 yıl önce
  Valla yakisir cok iyi olur iyice tarihe gomulursunuz ne akil pes dogrusu feto gelse daha iyi olur cukoturur onun kanallarindan cikmiyordunuz bir ara
 • cemaleddincemaleddin1 yıl önce
  kimi getirirseler getirsinler, fetö ve dis mihraklarin güdümüne girmis parti, Devlete ve Millete bir getirisi olmaz. Sadece bölmek,yani oylarin oranini asagiya cekmektir amaclari ve bu yüzdek ajanlar + hainler tarafindan destekleniyor.KK üzülsün. Onlarin oyunuda etkiliyecektir.
 • AlphanAlphan1 yıl önce
  Yakışır haşim beye çok da başarılı olur
 • unal erunal er1 yıl önce
  Ben Asi nin yorumlarına aynen katılıyorum.Haşim bey oraya cukk oturur milletten bu sütü buzulların niyetini iyice anlar.Yakışırrr
 • AdemAdem1 yıl önce
  asla olmamalı, fetöcüler piyasadan çekilmeli artık...!!!
 • beşir beşir 1 yıl önce
  demekki fetöcü kamalak gidiyor ,fetöcü haşim geliyor.yani fetö saadeti kanser gibi sarmış, tedavisi yok.
 • Umut EykanUmut Eykan1 yıl önce
  Istişareler devam ediyor fitneciler sizi Haşim kılıç diye biri teşkilatta bile değil gelip başkan mi yapacaklar. Kimin kimi böldüğünü de Allah biliyor. Saadet partisi 45 yıllık bu parti malumparti ise refahı böldü ama.
 • kalelikaleli1 yıl önce
  ihtiyarlar takımı şimdi de başka birini genel başkan yapmak mı istiyorlar sanmıyorum.aslında bunlar siyasetten bir türlü kopamayan rahat duramayan bir grup siyaset hastası bunlar.bitmişler esameleri okunmuyor gene de durmuyorlar bu ak saçlı dinozorlar.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018