Hasaney: Avrupa Türkiye'den korkuyor

Sudanlı araştırmacı yazar Dr. Fatih Ali Hasaney, "Avrupa ve İsrail, süper güç olma yolunda ilerleyen Türkiye'den korkuyor." dedi.

19 Nisan 2017 Çarşamba 09:28
Hasaney: Avrupa Türkiye'den korkuyor

Hasaney, halk oylamasıyla yaptığı değerlendirmede, Adnan Menderes, Turgut Özal ve Necmettin Erbakan'ın da başkanlık sistemini savunduğunu belirtti. Hasaney, "Uzun yıllar verilen mücadele nihayet sonuçlandı. Türkiye'yi kalkındıracak başkanlık sisteminin gelmesi Tayyip Erdoğan ve ekibine nasip oldu." diye konuştu.

Sandıktan çıkan sonucun küçümsenmemesi gerektiğini vurgulayan Hasaney, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Halk oylamasında çıkan sonuç asla düşük bir oran değildir. Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan ve arkadaşları, seçim sürecinde sadece getirilmek istenen sistemi anlatmakla kalmamış, aynı zamanda dış mihraklarla da mücadele etmiştir. Batı'nın ve İsrail'in, şiddetli olarak Türkiye aleyhtarlığı yapmasının derin anlamları vardır. Hepsi 'süper güç' olma yolunda emin adımlarla yürüyen Türkiye'den endişe ediyor, korkuyor. Bunun için askeri darbe yapmaya kalktılar. Ekonomik darbe vurmaya çalıştılar. Fakat Allah'ın yardımıyla halkın Erdoğan'a olan güveni birleşince olumsuzluklar bertaraf edildi."

Haber Tarihi: 19 Nisan 2017 Çarşamba 09:28

YORUM YAZ

  • HamHam1 yıl önce
    Helal olsun. Demek kalbin temiz olunca zihninde açık oluyor ve gerçeği görebiliyorsun.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü