Hamas: Cehennemin kapısını açtılar

ABD Başkanı Trump'ın skandal açıklamasına ilişkin Hamas'tan "Cehennemin kapılarını açtılar" açıklaması geldi.

06 Aralık 2017 Çarşamba 21:50
Hamas: Cehennemin kapısını açtılar

Hamas, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü işgalci İsrail'in başkenti olarak tanımasını "Siyonist terörizmi meşrulaştırma girişimi" şeklinde nitelendirdi.

Hamas sözcüsü Fevzi Berhum, harekete ait "El-Aksa" televizyonuna yaptığı açıklamada, ABD'nin Kudüs'le ilgili kararının Arap ve Müslümanlara yönelik saldırı anlamına geldiğini belirtti.

Kudüs'e yönelik bu karar karşısında stratejik bir ulusal ittifak çağrısında bulunan Berhum, "Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararı, ABD'nin terörü korumaya alma ve Siyonist terörizmi meşrulaştırması demektir." ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Trump, bu akşam düzenlediği basın toplantısında, BM Güvenlik Konseyi'nin 1980 yılında İsrail'in Doğu Kudüs'ü ilhak ederek başkent ilan etmesini geçersiz sayan 478 sayılı kararına rağmen, "Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanıma zamanı geldi." ifadesini kullanmıştı.

Trump, ayrıca Dışişleri Bakanlığına, ülkesinin Tel Aviv'deki büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması için hazırlıklara başlaması talimatı verdiğini açıklamıştı.

Haber Tarihi: 06 Aralık 2017 Çarşamba 21:50

YORUM YAZ

  • PalestinyanPalestinyan2 ay önce
    Türkiye buğday bile üretemiyor dünyaya nasıl kafa tutacak, gaza gelmeyin bu iş bizi ilgilendirmez. Filistin düşünsün

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 20.02.2018