İMSAK 03:36 GÜNEŞ 05:30 ÖĞLE 13:08
İKİNDİ 17:04 AKŞAM 20:33 YATSI 22:18
İstanbul Oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi size de farz kılındı.
Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan
İstanbul Silüeti

‘Hamal Kadir’ hakaret ve tehditten mahkûm oldu

Niğde 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, muhabirimize hakaret eden Kadir Tuğrul’u tazminata mahkûm etti.

‘Hamal Kadir’ hakaret ve tehditten mahkûm oldu
Eklenme: 03 Şubat 2013, 22:52

NİĞDE / AKİT
Niğde Belediyesi’nde yaşanan olumsuzluklar ile Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve ‘Hamal Kadir’ lakaplı Kadir Tuğrul’la ilgili hakkında çıkan haberlerden dolayı hakaretlere uğrayan muhabirimiz Dursun Suna, açtığı tazminat dâvâsını kazandı.
Belediyenin imkânlarıyla 500 milyon lira harcanıp halkın hizmetine sunulan Kent Ormanı mesire alanı işletmeciliğini yaptığı dönemde belediyeyi zarara uğratan Kadir Tuğrul, bir zamanlar Başbakan’a küfreden kişilik olarak da biliniyor. Tuğrul, hakkında çıkan haberlerden dolayı Niğde muhabirimiz Dursun Suna’nın bürosuna giderek hakaretler, tehdit ve sinkaflı edep dışı sözlerde bulunduğu yönündeki çirkinliklerden dolayı mahkemelik oldu. Muhabirimizin ve şahitlerin verdiği ifadelerden sonra mahkeme geçtiğimiz hafta sonunda sonuçlandı.
3 BİN 500 TL TAZMİNATA MAHKUM OLDU
Hakaretler ve çirkin sözlerden etkilenen muhabirimizin açtığı manevi tazminat dâvâsında mahkeme, davalı Kadir Tuğrul’u tazminata mahkum etti.
Niğde 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde devam eden davacı vekili avukat Fatih Altıparmak’ın takip ettiği yargılamada, sanığın kesinleşmiş eyleminin sübut bulduğu, hakaret sözlerini sarfettiğinin sabit görüldüğü  mahkemece karara bağlandı. Kadir Tuğrul, açılan davada, 3 bin 500 lira manevi tazminat para cezasına çaptırıldı
 

 
Haber Tarihi: 03 Şubat 2013, 22:52
HABER YORUMLARI
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?