‘Hamal Kadir’ hakaret ve tehditten mahkûm oldu

Niğde 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, muhabirimize hakaret eden Kadir Tuğrul’u tazminata mahkûm etti.

03 Şubat 2013 Pazar 22:52
‘Hamal Kadir’ hakaret ve tehditten mahkûm oldu

NİĞDE / AKİT
Niğde Belediyesi’nde yaşanan olumsuzluklar ile Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve ‘Hamal Kadir’ lakaplı Kadir Tuğrul’la ilgili hakkında çıkan haberlerden dolayı hakaretlere uğrayan muhabirimiz Dursun Suna, açtığı tazminat dâvâsını kazandı.
Belediyenin imkânlarıyla 500 milyon lira harcanıp halkın hizmetine sunulan Kent Ormanı mesire alanı işletmeciliğini yaptığı dönemde belediyeyi zarara uğratan Kadir Tuğrul, bir zamanlar Başbakan’a küfreden kişilik olarak da biliniyor. Tuğrul, hakkında çıkan haberlerden dolayı Niğde muhabirimiz Dursun Suna’nın bürosuna giderek hakaretler, tehdit ve sinkaflı edep dışı sözlerde bulunduğu yönündeki çirkinliklerden dolayı mahkemelik oldu. Muhabirimizin ve şahitlerin verdiği ifadelerden sonra mahkeme geçtiğimiz hafta sonunda sonuçlandı.
3 BİN 500 TL TAZMİNATA MAHKUM OLDU
Hakaretler ve çirkin sözlerden etkilenen muhabirimizin açtığı manevi tazminat dâvâsında mahkeme, davalı Kadir Tuğrul’u tazminata mahkum etti.
Niğde 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde devam eden davacı vekili avukat Fatih Altıparmak’ın takip ettiği yargılamada, sanığın kesinleşmiş eyleminin sübut bulduğu, hakaret sözlerini sarfettiğinin sabit görüldüğü  mahkemece karara bağlandı. Kadir Tuğrul, açılan davada, 3 bin 500 lira manevi tazminat para cezasına çaptırıldı
 

Haber Tarihi: 03 Şubat 2013 Pazar 22:52

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü