THY- Euroleague

Haliliye’de yeşillendirme çalışmaları sürüyor

Haliliye Belediyesi, son bir ayda ilçe genelindeki park ve bahçelerde farklı türden 4 bin 500 ağaç fidanını toprakla buluşturdu.

07 Kasım 2017 Salı 13:22
Haliliye’de yeşillendirme çalışmaları sürüyor

Başkan Fevzi Demirkol’un “Yemyeşil Haliliye” hedefiyle çalışmalarını sürdüren Park Bahçeler Müdürlüğü, mevsimsel şartlara göre çalışmalarımı sürdürüyor. Ekipler, sürdürdüğü çalışmalar kapsamında, park ve bahçelerdeki mevcut ağaçların sayısını arttırarak yeni ağaçları toprakla buluşturuyor. Park Bahçeler Müdürlüğü, peyzajda kullanılan limon servi, mavi ladin, arizona servisi, top mazı, salkım söğüt, erguvan, ıhlamur, ateş dikeni, manolya, dut ve top akasya bitkileri gibi yaklaşık 40 farklı çeşit bitkinin dikim işlemlerini program dahilinde yürütüyor. Ekipler, son bir aylık çalışmalar kapsamında ilçe genelinde 4 bin 500’e yakın ağacı toprakla buluşturdu. İmam Bakır Mahallesinde yürütülen çalışmalarla ilgili açıklama yapan İmam Bakır Mahalle Muhtarı İmam Deniz, Haliliye Belediyesinin mahallelerinde ağaç dikimi yaptıklarını, bu çalışmalarından dolayı da Başkan Fevzi Demirkol ile belediye çalışanlarına teşekkür ettiğini söyledi.

Haliliye Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ağaç dikim çalışmalarının devam ettiği ve “yemyeşil Haliliye” hedefi için çalışmaların aralıksız süreceği ifade edildi.

Haber Tarihi: 07 Kasım 2017 Salı 13:22

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    13 Aralık 2018